Gazzeli çocuklar dertlerini paylaştı

Sakarya'da yayın yapan Radyo Eylül'ün canlı yayına katılan yaşları 11-13 arasında değişen Filistinli çocuklar ülkelerinde yaşadıkları sıkıntıları Sakaryalılarla paylaştılar.

Programda Filistinli çocuklar adına söz alan Zekariya Ferhat ve Kusay Feyyaz ülkelerinde İsrail’in, Filistin Halkına yaptıkları zulmü ve insanlık dışı uygulamaları canlı yayınla Sakaryalılarla paylaştılar. Zekariya Ferhat ve Kusay Feyyaz büyüyünce mimar ve doktor olmak istediklerini belirterek böylece İsrail’in yıktıkları Filistinlilerin evlerini yeniden inşa edip, İsrail’in yaraladığı vatandaşlarını tedavi etme fırsatı bulacaklarını kaydetti.

Programda Filistinli çocuklar, Müslüman Türk Halkın’dan Filistin halkının bağımsızlık mücadelesine yardım edip desteklemelerini isteyerek Filistin Halkıyla dayanışma içerisinde olmamızı istediler. Filistinli çocuklar Programda Filistin’in bir gün mutlaka özgürlüğüne kavuşacağına olan inançlarını dile getirirken bugün Filistin Dışında yaşayan Filistinli Mültecilerin ülkelerine geri dönmelerini, Mescidi Aksa’nın kurtulmasını temenni ettiklerini söyledi.