Gebze’de bulunan cesedin fabrika muhasebecisine ait

Gebze'de önceki gün bulunan cesedin, fabrikadan para kasası ile birlikte kaçırılan muhasebeciye ait olduğu tespit edildi.

Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Köseler köyü Durağca mevkiinde, önceki gün ormanlık alan içerisinde kolları arkadan bağlı, gözleri bantlı ve boğazı kopacak şekilde kesilerek infaz edilen muhasebeci Bülent Demir’in(25), para kasası ile birlikte fabrikadan kaçırıldıktan 1 hafta sonra öldürüldüğü ortaya çıktı. Gebze İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bülent Demir’in 17 Mart gecesi saat 24:00 sıralarında İstanbul Pendik ilçesinde faaliyet gösteren Genç Tekstil fabrikasından para kasası ile birlikte kaçırıldığını tespit etti.

Alınan bilgiye göre; muhasebecinin, kaçırıldıktan bir gün sonra fabrika işçilerine maaş ödemesi yapacağı, ayda bir yapılan ödeme işleminin sabahlara kadar sürdüğü öğrenildi. Fabrikanın 4. katında çalışmalarını sürdüren genç muhasebecinin sürekli kapısı kilitli olarak çalışması; soygunun gerçekleştirildiği gece fabrikada 8 işçinin birinci katta mesaide olması ve güvenlik görevlisinin bulunması nedeniyle gözler fabrikaya çevirdi.

Soygundan üç gün önce fabrikanın güvenlik kamerası kablolarının kesilmiş olması, 400 kilo ağırlığındaki para kasası ile birlikte muhasebecinin fabrikadan indirilip otomobile konarak götürülmesinin çalışanlar tarafından hiçbir şekilde hissedilmemesi; olayın firmada çalışan yada firmayı yakından bilen kişiler tarafından işlenmiş olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Mesai arkadaşları tarafından dürüst bir kişi olarak tanımlanan Bülent Demir’in kaçırıldıktan bir hafta sonra öldürülmesi cinayeti daha karmaşık hale getiriyor. Aynı şekilde öldürülen muhasebecinin üzerinde bulunan 1000 YTL’nin de alınmaması ilk önce şüpheleri namus cinayeti üzerinde yoğunlaşmasına neden olmuştu.

Fabrikadan götürülen para kasasının Adapazarı’nda; Bülent Demir’in cesedinin ise eski İstanbul-İzmit yolu üzerinde bulunan Gebze Köseler Köyü’nde ormanlık alan içerisinde bulunması Bülent Demir’in Adapazarı’na götürülerek bir hafta sorgulandığı ihtimallerini artırıyor. Acımasızca işlenmiş cinayetin katillerini yakalamak için çalışmalarını derinleştirerek sürdüren Gebze İlçe Jandarma ekipleri, kaçırıldıktan bir hafta sonra öldürülen Bülent Demir’in vatandaşlar tarafından görülmüş olabileceği ihtimali üzerinde durarak görenlerin jandarmaya haber vermesini istedi. Demir’in bekar olduğu öğrenildi.