Gebze’de 30 kişi gözaltında!

Gebze'deki kaçak hafriyat operasyonunda 30 kişi gözaltına alındı.

Ana asfalt yollar dahil olmak üzere her tarafa hafriyat dökerek Gebze ilçesi ve bağlı belde ve köyleri hafriyat çöplüğüne döndüren kaçak hafriyatçılara yönelik düzenlenen operasyon çerçevesinde 30 kişi gözaltına alındı.

Aralarında Pelitli Köyü Muhtarı Lütfi Öner Ortaç, Balçık Köyü Muhtarı Halis Tepe ile büyük inşaat, nakliyat ve hafriyet firmaları sahibi ve çeşitli aracı kişi ve kuruluşların bulunduğu 18 kişi ifadeleri alındıktan sonra savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı. Aralarında 2 köy muhtarının da bulunduğu 12 kişi ise halen gözaltında tutuluyor.

Jandarma yetkilileri, operasyonla ilgili olarak ayrıntılı bilgi vermezken, kaçak hafriyat operasyonunun sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan, gözaltında tutulan ve ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılan kişilerin önümüzdeki günlerde “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “bir hakka dayanmaksızın kamuya veya özel kişilere ait taşımaz mal ve eklentilerini işgal ederek hakkı olmayan yere tecavüz”, “görevi kötüye kullanmak”, “dolandırıcılık”, “çevreyi kasten kirletmek” suçlarından savcılığa sevk edilecekleri öğrenildi.