Gece asfalt çalışmasına baklavalı ziyaret

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde gece yapılan asfalt çalışmasını yerinde denetledi, çalışanlara baklava ikram etti.

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde gece yapılan asfalt çalışmasını yerinde denetledi, çalışanlara baklava ikram etti.

Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi; “Yıldırım Beyazıt Mahallesi, kentsel döşümün başarı ile uygulandığı bir bölgedir. Gecekondu olan bu semt 15 yılda modern binaları ile Kayserimizin gözde ve cazibe merkezlerinden biri olmuştur. Belediye olarak her türlü alt yapıyı gerçekleştirdik. Şimdi ise sosyal ve spor tesislerini inşa ediyoruz. Çok amaçlı ve büyük ölçekli Necip Fazıl Eğitim Kültür ve Sosyal Tesislerimizi tamamladık. Bu tesislerimizin içerisinde meslek edindirme kurs merkezi, spor salonu, aerobik salonu, düğün salonu, idare odaları, sergi salonu gibi aktivite alanları bulunmaktadır. Bu sosyal ve kültür merkezinin çevresinde ise yine büyük ölçekli ve çok amaçlı Kapalı semt pazar yeri ve Dadaloğlu Parkı yer almaktadır. Kapalı semt pazar yeri aynı zamanda basketbol sahası, otopark ve kurban kesim yeri olarak hizmet verecektir. Bu alanda yapılan çalışma sonucunda yol genişletme ve düzenleme çalışması yaptık. Diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma yaparak alt yapıda bütünlük sağladık. Bölge halkına hayırlı olsun.”

Melikgazi Belediyesi olarak bu yıl içerisinde 250 bin asfalt kullanıldığını, yıl sonuna kadar bu rakamın 300 bin olacağını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bu tesislerin çevresinde ise 5 bin asfalt kullanıldığını kaydetti.