Gece etkili olan fırtına maddi hasara yol açtı

Antalya'da, gece saatlerinde aniden bastıran yağmur ve fırtına etkili oldu.

Fırtınanın etkisi ile dalga boyu 6 metreyi bulurken, çarşı içinde de bazı ağaç dallarının kırıldı, reklam tabelaları devrildi.
Antalya’da, gece saat 03.30 sıralarında meydana gelen fırtına ve yağmur maddi hasara yol açtı. Yağış ve fırtına sebebiyle Konyaaltı sahilinde dalga boyu 6 metreye ulaşırken, Konyaaltı sahili Akdeniz Bulvarı’ndaki karayolunun bir bölümünde dalgaların yolun kenarındaki kayaları sürüklemesi sonucu çökme meydana geldi. Karayolları yetkilileri, çökmenin olduğu yaklaşık 50 metrekarelik alanda, dalgaların yola attığı kaya parçalarını grayder ile temizleyerek yolu trafiğe açtı. Yağış ve fırtına nedeniyle Kemer ve Korkuteli karayollarında da zaman zaman kaya ve taş düşmelerinin olduğu belirtildi.

Fırtınanın saatteki hızının 80 kilometreye ulaştığını belirten meteoroloji yetkilileri, denizcilerin dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, uyarıda bulundu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, fırtınanın, 15 Mart Çarşamba gününe kadar Akdeniz kıyılarında etkili olacağını bildirdi. Fırtınan tüm kıyı şeridinde periyodik aralıklarla 33 ile 40 deniz miline ulaşmasını beklediklerini kaydeden yetkililer, denizin orta, zaman zaman dalgalı, dalga yüksekliğinin ise 3,5 ve 5 metreye ulaşmasının beklendiğini ifade etti.