Gece tarifesinin kaldırılmasına taksiciler tepkili

İzmirli taksi şoförleri gece tarifesi uygulamasının kaldırılmasını protesto etti.

Belediye otobüslerinde bile gece tarifesi uygulamasının olduğunu söyleyen şoförler, yeni uygulamadan hiç memnun olmadıklarını dile getirdi. Otomobilleriyle şehir turu atan taksi şoförleri korna çalarak bu duruma tepki gösterdiler.

İzmir’de taksi ücretlerinin tek tarife üzerinden uygulanacağının açıklanmasından sonra gece çalışan taksi şoförleri bu düzenlemeye büyük tepki gösterdi. Gece çalışan şoförler olarak kendilerine kimsenin danışıp görüş almadığını belirten taksiciler, ‘İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık’tan memnun değiliz. Başkanımız gece tarifesi kaldırılsın mı diye bize sormadı. Celil Anık bize hiç yardımcı olmuyor. Hiçbirimiz evimize bu şekilde para götüremeyeceğiz. Gece tarifeleri kalktıktan sonra biz evimize nasıl ekmek götüreceğiz?’ diye tepkilerini dile getirdi. Belediye otobüslerinde bile gece saat 24.00’dan sonra çift bilet uygulamasının bulunduğunu, taksilerde neden gece tarifesinin kaldırıldığını anlayamadıklarını belirten tepkili taksi şoförleri, ‘Kilometre hesabı ile çalışan arkadaşlarımız zarar etmemek için arabalarını gece 12’den sonra kapatacaklar. Dünya’nın her ülkesinde, Türkiye’deki diğer bütün şehirlerde gece tarifesi uygulaması varken, İzmir’de neden bu uygulama kaldırılıyor.’ diye konuştular.

Otomobilleriyle şehir turu atarak tepkilerini gösteren taksi şoförleri, korna çalarak gece tarifesi uygulamasının kaldırılmasını protesto etti.