Gecekondu yangını 2 can aldı

İstanbul'da gecekonduda çıkan yangında 2 çocuk öldü.

Gecekondudaki yangına, Tunalı’nın villasının karşısında ikamet eden şovmen Mehmet Ali Erbil’in korumaları ile villanın bahçevanının müdahale ettiği görüldü.
Edinilen bilgiye göre, saat 11.00 sıralarında İstinye Bağlar Mahallesi Yunus Sokak 18 numarada bulunan Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fehmi İnsan Tunalı’ya ait 3 katlı villanın bahçesinde, yan tarafta bulunan Köksöken ailesinin oturduğu gecekonduda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Gecekondudan dumanların yükseldiğini gören villanın bahçıvanı ile villanın karşısında ikamet eden şovmen Mehmet Ali Erbil’in korumaları, yangına müdahale etmek istedi. Ancak yangını söndürmekte yetersiz kalınca itfaiyeye bilgi verildi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına kısa sürede müdahale ederek söndürdü. Ancak içeriye giren itfaiye ekipleri, bedenleri yanmış olan Emre (5) ve Melisa’nın (4) cansız bedeniyle karşılaştı.

Baba Mahmut Köksöker’in bir işyerinde şoför olarak çalıştığı, Moldovya uyruklu annenin ise yangın sırasında evde olmadığı, kapıyı çocuklarının üzerine kitleyerek kuaföre gittiği öğrenildi. Olayın ardından gecekonduya gelen anne ve baba, ağlayarak sinir krizi geçirdi.

Olay yerinde polis ekiplerinin incelemesi devam ediyor.