Gediz Üniversitesi’nde genç patronları duayenler yetiştirecek

Gediz Üniversitesi, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu yeni girişimcileri yetiştirmek için kolları sıvadı.

Gediz Üniversitesi, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yeni girişimcileri yetiştirmek için kolları sıvadı. “Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi” tezli ve tezsiz yüksek lisans programları açıldı. Ege Bölgesi’nde bir ilk olan bu eğitimi, iş dünyasından tanınmış isimlerle birlikte vermek hedeflendi. Bu amaçla “Anadolu Kaplanları-Ege Efeleri” dersi koyuldu. İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Başkanı Aynur Tartan, Ege Bölgesi Sanayi Odası eski başkanlarından Tamer Taşkın, Dimes Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren, Telekurye Yönetim Kurulu Üyesi Asuman Dayı, Kristal Yağları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ayhan Baran, Ekol Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz, Alfemo Mobilya Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu ve Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, Kavuklar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk öğrencilerle buluşacak, tecrübelerini aktarıp başarılı olmanın yollarını anlatacak.

Gediz Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Funda Yercan, yaptığı açıklamada başarılarıyla ülkenin gurur kaynağı olan Anadolu kaplanlarına, Ege efelerini ekleyeceklerini söyledi. Yercan, İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi’ndeki girişimci potansiyelini bu eğitimle ekonomiye kazandıracaklarını belirterek, “Kendi işini kurmak isteyen ancak bu konuda bilgi ve deneyim eksikliği duyan gençlerimizin önlerine çıkan fırsatları farkedip değerlendirmelerini, bu fırsatlarla kalıcı ekonomik ürün ve hizmetler üretip istihdam oluşturabilmelerini sağlamak istiyoruz. İş dünyasıyla güçlerimizi birleştirerek vereceğimiz eğitim, bu açıdan büyük önem taşıyor. Ülkemize hem yeni girişimciler kazandıracağız hem de mevcut girişimcilerin kendilerini ve firmalarını daha da geliştirmelerinin yolunu açacağız. Girişimciliği teşvik etmek için öğrencilerin yarısı, burslu eğitim şansı yakalayacak. Bir ilk olan bu eğitime deneyimleriyle katkıda bulunacak girişimcilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Son müracaat tarihi 9 Eylül 2013 olan Girişimcilik ve İnovasyon tezli ve tezsiz yüksek lisans programları hakkında “sbe.gediz.edu.tr” internet adresinden ayrıntılı bilgi alınabiliyor.