Geleceğin taraftar ve sporcuları tiyatro ile gelişecek

Türkiye Futbol Federasyonu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında "Futbol Sadece Bir Oyundur" adlı tiyatro gösterisini ücretsiz olarak bu kez İstanbul'da çocuklarla buluşturuyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında “Futbol Sadece Bir Oyundur” adlı tiyatro gösterisini ücretsiz olarak bu kez İstanbul’da çocuklarla buluşturuyor.
    Galası yarın saat 15.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde oynanacak oyuna Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Lutfi Arıboğan ve TFF yöneticileri de katılacak.
    HERKESiçinFUTBOL programı kapsamında çocuklara futbol sevgisini, saygıyı ve fair play kavramlarını aşılamayı amaçlayan TFF, bu konuda Enis Fosforoğlu Çocuk Tiyatrosu ile işbirliği yaptı. Kasım – Aralık 2010’da 10 ilde 20 kez sergilenerek Anadolu’da 15 bin çocuğa ulaşan “Futbol Sadece Bir Oyundur” çocuk oyunu, İstanbul’da 8 özel gösterim ile fair play’e yönelik mesajlar verecek.
    Günlük yaşamımızda futbolun yerini, önemini konu alan ve tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu tarafından hazırlanan “Futbol Sadece bir Oyundur”, futboldaki şiddeti sorgulayarak oyunun güzel yönlerini göstermeyi, çocukları iyi birer katılımcı ve taraftar olmaya davet etmeyi amaçlıyor.
    Geleceğin centilmen ve saygılı futbol seyircisini yaratmayı hedefleyen oyun, 27 Nisan’a kadar toplam 8 kez ücretsiz olarak sergilenecek.
    “Futbol Sadece Bir Oyundur” gösterim tarihleri:
    Yarın Kadıköy Halk Eğitim Merkezi 15.30
    24 Nisan Pazar Maslak Tim Fettah Aytaç Salonu 17.00
    25 Nisan Pazartesi İstek Vakfı Barış İlk. Okulu (Göztepe) 11.30 ve 13.30 (2 seans)
    26 Nisan Salı TED İstanbul Koleji 10.00 ve 12.00 (2 seans)
    27 Nisan Çarşamba Bahçelievler Blds. Kültür Merkezi 11.00 ve 13.00 (2 seans)