Geleneksel Valilik Kupası Kros Atletizm Yarışmaları yapıldı

İstanbul Gençlik ve Spor İl Başkanlığı tarafından Geleneksel Valilik Kupası Kros Atletizm Yarışmaları ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor İl Başkanlığı tarafından bu yıl 36. düzenlenen Geleneksel Valilik Kupası Kros Atletizm Yarışmaları Büyük Erkekler Finali’yle sona erdi. Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde start alan ve İstanbul Valiliği’nde sona eren finali Bekir Karayel kazandı. Yarışmada ikinciliği Aytekin Sanin, üçüncülüğü ise Aytaç Özbakır aldı. Büyük Erkekler Finali’nin ardından diğer kategorilerde dereceye giren ve daha önceden yarışan yarışmacılar için ödül töreni düzenlendi.

Küçükler-Yıldızlar-Gençler ve Büyükler kategorisinde Bay-bayan olarak düzenlenen yarışmaya 32 ilçeden 20 bine yakın öğrenci katıldı. İlçelerde daha önceden belirlenen tarihlerde yapılan yarışmaların ardından finallerde 700’e yakın öğrenci yarışmaya hak kazandı. 23 Mart tarihinde düzenlenen finaller sonucunda dereceye girenler belli oldu. Bugün yapılan Büyük Erkekler Finali’nin ardından da sporculara ödülleri ve kupaları verildi.

Yarışmada dereceye girenam büyük heyecan yaşayan minik sporcular kupalarını İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör’ün elinden aldı. Yarışmada kupanın yanısıra dereceye giren sporculara ve okullarına toplam 10 bin 700 YTL tutarında para ödülü verildi.

Ödül töreninde konuşan Ergun Güngör, yarışmaların bizzat İstanbul Valisi Muammer Güler tarafından desteklendiğini ve her geçen yıl spora yaptıkları yatırımın arttığını söyledi. Güngör, son günlerde okullarda yaşanan şiddet olaylarının önüne geçmede sporun büyük önemi olduğunu da ifade etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar da “İstanbul en hızlısını arıyor” parolasıyla yeni bir yarışma daha başlattıklarını ve sporun okullarda özendirilmesi için büyük çabalar sarfettiklerini dile getirdi.

Ödül töreninin ardından yetkililer ve sporcular basın mensuplarına toplu halde poz verdi.