Gelinlikle konferans verdi

Bursa’da, İnsan Doğasını Anma ve Yaşatma Derneği’nde (İDAYDER) eğitimcilik yapan Başak Ökrüca (26), nikahının kıyılmasına iki saat kala gelinlikleriyle konferans verdi.

Herşeyi yerli yerinde değerlendirmeye başladım. Şöyle bir dışarıya bakıp gözlem yapıyorum. Şu anda piyasada düğünü olan insanlar evliliği her şeyin önüne koyuyor. Benim ise tek felsefem insana hizmettir.’’ dedi.

Gelinliği ile birlikte konferans salonuna giren Ökrüca, salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı. Ökrüca, yarım saat süren dersin ardından damat adayı Yücel Atalay (33) ile birlikte ilginç açıklamalarda bulundu.

Evlenmeye karar vermeden önce birbirlerine karşılıklı sözleşme verdiklerini anlatan Ökrüca; ’’Tanışmamızın ardından fikirlerimizi beyan ettik. Damat bey evlilikte uygulamak istediği kararları bir kararname şeklinde yazdı ve vekiller aracılığıyla bana gönderdi. Biz de ailemizle okuduk, değerlendirdik. Ben de gelin olarak şartname hazırladım ve karşı tarafa gönderdim. Daha sonra isteme olayı oldu ve evlendik. Bizim evliliğimiz piyasadakilerden biraz farklı. Nişanlılığımız da böyle geçti. Biz ilk önce saygıyı ön planda tutarız’’ diye konuştu.

Öklüca ve damat adayı Yücel Atalay, konferansın ardından nikah salonuna gittiler.