Gemlikli aşçılar hünerlerini sergiledi

Gemlik Halk Eğitim Müdürlüğü Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında tatlı ve yemek yarışması düzenlendi.

Gemlik Halk Eğitim Müdürlüğü Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında tatlı ve yemek yarışması düzenlendi. Gemlikli bayanların büyük ilgi gösterdiği yarışmada birbirinden güzel yemek ve tatlılarla rekabet eden yarışmacılar, jüri üyelerinden en iyi puanı almaya çalıştı.
    Gemlik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Rüveyde Kılıçlar, Turizm Haftası dolayısıyla, toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Gemlik´in zeytin ve zeytinyağının tanıtımı için zeytin yağlı yemek ve zeytin yağlı tatlı yarışması düzenlediklerini belirten Kılıçlar, yarışmaya bayanların ilgisinin yoğun olduğunu söyledi. Yemek Yarışmasını geleneksel hale getirmeyi planladıklarını anlatan Rüveyde Kılıçlar, ilçenin yöresel yemeklerinin de bu sayede tanıtma imkânı olacaklarını anlattı.
    Güney Marmara Aşçılar Derneği (GÜMASDER) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Toy ve Burhan Türkoğlu, uluslararası aşçı Nafi Karanfil, Ayşe Çelik, Osmangazi Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Alan Şefi Ayşe Doğan ve Cafe Mania İşletme Müdürü Tülay Şahinkaya’nın yer aldığı jüri yarışmada dereceye girenleri seçmekte zorlandı.
Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen zeytinyağlı yemek ve tatlı yarışmasına 58 çeşit zeytinyağlı yemek, 45 çeşit tatlı katıldı. 56 katılımcının yarıştığı yarışmada Gemlik Kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Bayazıt, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Osman Cura yarışmaya girenlere hediyelerini verdi.