Gemlik’te 6 kilo eroin ele geçirildi

BURSA - Bursa'nin Gemlik ilçesinde jandarma ekipleri tarafindan yapilan operosyanda 6 kilo eroin ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kisi gözaltina alindi.

T., müsteri gibi irtibata geçen jandarma ekiplerine, bir miktar eroini 10 bin Euro karsiliginda satmak için anlasti. Telefonla anlasmaya varilmasi üzerine bir hafta sonra da bulusmak için randevu verildi. 34 TT 8453 plakali araçla Bursa’ya gelen Mehmet T., Gemlik-Bursa yolu Engürücük Mevkii’nde güvenlik güçleri tarafindan durduruldu. Mehmet T. ile Bursa’ya gelen ve henüz kimligi belirlenemeyen bir kisi, güvenlik güçlerinin otomobili durdurmasi üzerine araçtan inip, yaya olarak kaçti. Jandarmanin havaya ates etmesine ragmen ormanlik alanda izini kaybettiren kisinin aranmasina devam ediliyor.

Operasyonda görev alan Cors adli narkotik köpegi, otomobilde bir sirt çantasinin içine zulalanmis 12 ayri eroin paketini tek tek tespit etti. Toplam 6 kilo eroin maddesinin ele geçirildigi olayla ilgili sorusturmaya devam ediyor. Gözaltina alinan Mehmet T’nin pek çok kez uyusturucu suçundan sabikasi bulundugu ve Istanbul’da uyusturucu hap piyasasini yönlendiren kisi oldugu iddia edildi.