Genç iletişimciler ödüllerine kavuştu

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 18.'si düzenlenen "Genç İletişimciler" yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmaya 27 üniversitenin 39 fakültesinden 857 öğrenci 760 çalışma ile katıldı.

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 18.’si düzenlenen “Genç İletişimciler” yarışmasında ödül almaya hak kazanan öğrenciler çok sayıda davetlinin katıldığı törenle dağıtıldı. Doğan Medya Center’da düzenenen törene İstanbul Valisi Muammer Güler, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üniversitelerin dekanları, yazarlar ve öğrenciler katıldı. Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmada üniversiteli genç yetenekler hazırladıkları çalışmalar ile beğeni topladı.

Ödül sonuçlarına göre, en fazla ödülü Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi kazanırken, dereceye giren öğrenciler için; birincilere 600 YTL para ödülü ve Petrol Ofisi’nden kalem, ikincilere Ray Sigorta’dan kaza sigortası, Doğan Kitap’tan kitap, üçüncülere ise Doğan Kitap’tan kitap verildi.

Yarışmada Haber dalında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Televizyon Gazeteciliği Bölümü öğrencilerinden Melike Erol, “En Profesyonel Yarışmacı” adlı çalışmasıyla, ikinciliğe Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Ozan Akarı “Kayışdağı’nın ‘Değnekçi’leri” adlı çalışmasıyla ve üçüncülüğe ise Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Hasan Demirbaş “En Masum Fastfood: Simit…” adlı çalışmasıyla layık görüldü. Röportaj dalında birincilik ödülüne Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Remziye Topdemir layık görülürken, Araştırma-İnceleme dalında birinciliği Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Batuhan Çolak, “Tabeladan Kovulan Türkçe!” adlı çalışmasıyla kazandı.

Fotoğraf alanında birinciliğe Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Oğuzhan Boysan, “Şiddet” adlı çalışmasıyla layık görülürken, Magazin Haberciliği dalında da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Elif Akın “Bir Tatlı Huzur Almaya Geldik, Kalamış’tan” isimli çalışmasıyla birincilik kazandı.

Televizyon Haberi dalında birincilik ödülünü İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ile Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğrencisi İhsan Eken ile Can Diker ve Berktan Kuru “3. Köprü Tehlikesi” adlı çalışmalarıyla kazandı. Televizyon programında ise birincilik ödülünü Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın – Yayın Bölümü öğrencilerinden Mahmut Çınar “Okul” adlı çalışmasıyla kazanmayı başardı.

Kısa Metrajlı film kategorisinde ise birincilik ödülünü Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü öğrencisi Caner Erzincan “Suni Tenefüs” isimli çalışmasıyla kazandı.