Genç iletişimciler tiyatroda

Çukurova Elektrik Personeli (ÇEP) Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri, radyo-televizyon öğretmeni Ömürzat Toparlak gözetiminde Konya Devlet Tiyatrosu oyuncularının oynadığı "Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe" adlı tiyatro oyununu izledi.

Çukurova Elektrik Personeli (ÇEP) Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri, radyo-televizyon öğretmeni Ömürzat Toparlak gözetiminde Konya Devlet Tiyatrosu oyuncularının oynadığı “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” adlı tiyatro oyununu izledi.
Adana Devlet Tiyatrosu sahnesinde sergilenen oyunda Hürrem Sultan’ın Şehzade Mustafa’yı öldürttükten sonra kendi şehzadeleri arasında çıkan taht kavgalarında duyduğu pişmanlık ve Sultan Süleyman Han’ın çektiği vicdan azabını anlatılıyor.
Etkili konuşma dersi alan gruplarla bu tür etkinlikleri her yıl yaptığını belirten Ömürzat Toparlak, “Öğrencilerimi götürmek için özellikle Devlet Tiyatrolarını seçiyorum. Çünkü bu oyunlar Kültür Bakanlığı’ndan onaylı oluyor. Etkili konuşma dersinde sesin doğru kullanımıyla ilgili öğrendikleri bilgilerin sahnedeki uygulamasını izlemelerinin etkili olduğunu düşünüyorum.” dedi.
Öğretmenleri ve oyuncularla hatıra fotoğrafları çektiren iletişim öğrencileri de oyundan büyük keyif aldıklarını söylediler.