Genç Liderler Çalıştayı Elazığ’da yapıldı

Elazığ, Diyarbakır ve Malatya'da faaliyetlerini sürdüren Junior Chamber International (JCI) Genç Liderler ve Girişimciler Derneği bölge toplantısı Elazığ Hazar Gölü kenarında gerçekleştirildi.

Elazığ, Diyarbakır ve Malatya’da faaliyetlerini sürdüren Junior Chamber International (JCI) Genç Liderler ve Girişimciler Derneği bölge toplantısı Elazığ Hazar Gölü kenarında gerçekleştirildi.

    Girişimcilik, Liderlik ve Bölgesel Gelişim olarak belirlenen ana tema içerisinde 3 şehirde faaliyet sürdüren üyelerin bir araya geldiği toplantıda 2013 yılındaki çalışmalar değerlendirildi, 2015 yılına kadar yapılacak olan projelerin neler olacağı ele alındı. Çalışmaya JCI Diyarbakır ve JCI Malatya şubelerinden birçok üye katılım sağladı.

    Çalıştay ile ilgili bir açıklama yapan JCI Elazığ Başkanı Bahattin Gökhan Topal, “JCI Elazığ olarak bölgemize liderlik yapmak üzere komşu şehirlerimiz olan JCI Diyarbakır ve JCI Malatya üyelerini Elazığ’da ağırlamak istedik. Güzel bir hafta sonu etkinliği oldu ve iki günlük bu güzel çalışma sonrasında hem üyelerimiz arasında kaynaşma hem de 2 yıllık stratejik planlamalar üzerinde çalışma yaptık.” dedi.

    Topal, “Burada üzerinde durduğumuz asıl konu bölgemizdeki girişimcilik potansiyelini nasıl artırabileceğimiz ile ilgiliydi. Bizler lider ve girişimci gençler olarak ülkemizin her anlamda büyümesini ana hedef edinmiş, kişisel ve kurumsal gelişimi ilke edinmiş, yaşadığı çevreye ve topluma katkı sağlayan insanlar olabilme arzusu ile bu etkinliklere imza atıyoruz. Bu çalışmanın diğer ayaklarını da Diyarbakır ve Malatya illerinde gerçekleştirerek çıkacak sonuçlar üzerinde hem üyelerimiz hem de akademisyenlerden yardım alarak sonuç raporuna ilişkin bir sunumu yerel yöneticiler ile paylaşmayı hedefliyoruz. Bu 3 il içerisinde gençlik alanında yapılacak çalışmalar öncelik alanımızda olacak. Umuyoruz ki ülkemizin mevcut büyüme ve gelişme hızı biz gençler sayesinde artarak sürecektir.” diye konuştu.

    Bölge toplantısında konuşan JCI Diyarbakır Başkanı Murat Demir, “JCI Elazığ Başkanımız Gökhan Topal liderliğinde bugün Hazar Gölü kenarında kardeş şehrimiz ve şubemizin üyeleriyle birlikteyiz. Güzel bir çalışma oluyor ve gençler geleceğimiz için neler yapılabileceği hakkında görüşlerini birbiriyle paylaşma imkanı buluyor.” dedi.

    Toplantıda söz alan JCI Malatya Temsilcilik Başkanı Ali Aydın ise “JCI Malatya olarak bizler yeni bir oluşum içerisindeyiz. Bu oluşumun içinde yer almaya başladığımız noktada böyle önemli bir çalışma yapılması açıkçası bizim için bir kazanım oldu. 2 şehir arasındaki işbirliğinin her alanda gelişmesi içinde bu çalışmalar bir fırsattır. Bizleri bir araya getirdiği için Gökhan Topal başkanımıza teşekkür etmek isterim. Bizlerde en iyi şekilde Malatya’da kendilerini ağırlayıp bu başarılı çalışmaya katkı sağlamaya gayret edeceğiz.” şeklinde konuştu.