Genç Parti lideri Cem Uzan altı yılda nasıl değişti?

Cem Uzan, gerek işadamı olarak gerekse siyasete atıldığı dönemde adliye kapılarından eksik olmadı.

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, 2002’de siyasete soyundu. Baba Kemal Uzan’ın kurduğu ve 2002 yılı ortalarına kadar Türkiye ekonomisini yönlendiren şirketlerden ÇEAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanı idi. Cem Uzan aynı zamanda Türkiye gündemini belirleyen medya gruplarından biri olan Star tv ve gazetesinin de başında idi.

Uzan imparatorluğu, en son ve büyük yatırımları olan Adana’daki Berke Barajı’nın açılışını MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı tören ile açmışlardı. İşte bu tarihten sonra Uzan Grubu çöküşe başladı. Cem Uzan da şirketlerdeki görevlerinden istifa ederek sadece siyaset ile uğraşacağını söyledi.

GP lideri Uzan, gerek işadamı olarak gerekse siyasete atıldığı dönemde Başbakan Erdoğan’a ‘kalleş adam’ sözü nedeniyle açılan tazminat davası ve diğer davalarla ilgili olarak adliye kapılarını pek sık aşındırdı.
6 yılın sonunda sarışın mavi gözlü yakışıklı Cem Uzan, dün geldiği İstanbul Adliyesi’nde kır saçlı ve sakallı biri olarak mahkeme ve basının karşısına çıkmıştı. 22 Temmuz seçimlerinden sonra ilk kez ortaya çıkan 49 yaşındaki Uzan’ın yüz hatları gazetecilerin dikkatlerinden kaçmadı.