Genç Siviller’den CHP’ye ‘alaylı’ bir eylem!

Eylemleriyle sık sık gündeme gelen Genç Siviller, dün Ankara'da yine ilginç bir protestoya imza attı.

Genç Siviller, CHP’yi böyle protesto etti: Anayasa Mahkemesi’ne dosya taşıma yarışı

CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne açtığı davaları protesto eden Genç Siviller üyesi 50 kişilik grup, CHP Genel Merkezi önünde toplandı. Ellerine dosyalar alan katılımcılar, buradan başlayan yürüyüşlerini Anayasa Mahkemesi önünde bitirdi.

Zaman Gazetesi’nde yer alan habere göre, eylemleriyle sık sık gündeme gelen Genç Siviller, dün Ankara’da yine ilginç bir protestoya imza attı. Genç Siviller üyesi bir grup, 1. Geleneksel CHP-Anayasa Mahkemesi Dosya Taşıma Yarışması düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi önünde toplanan Genç Siviller üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne açtığı davaları protesto etmek amacıyla ‘Geleneksel CHP-Anayasa Mahkemesi Dosya Taşıma Yarışması’ adı altında bir eylem düzenledi.

CHP Genel Merkezi önünde toplanan grup üyelerinden yarışmaya katılanların göğüslerine numara yapıştırılırken, ellerine birer dosya verildi. Başörtülü bayanların da katıldığı yarışma öncesinde kısa bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada, “Her anayasa değişikliğinden sonra Anayasa Mahkemesi’ne koşan CHP’yi yoğun günlerin beklediği bir dönemde, CHP’ye kalifiye elemanlar kazandırmak amacıyla bu yarışmayı düzenliyoruz. Buradan Anayasa Mahkemesi’ne yapılacak koşuda 1. gelen kişi CHP’de istihdam edilmek için büyük avantaj kazanacak.” denildi.

Konuşmadan sonra yaklaşık 30 kişi için CHP Genel Merkezi önünde start verildi. Temsili olarak hızlı yürüyüş yapan eylemciler, daha sonra araçlarla İncek’teki Anayasa Mahkemesi’ne geçti. Araçlardan inen eylemciler, Anayasa Mahkemesi’nin yan girişine açılan finiş pankartının önüne kadar bir müddet daha yürüdü. Protestoculardan Tarık Beyhan, ‘Genç Siviller 1. Geleneksel CHP-Anayasa Mahkemesi Dosya Taşıma Yarışması’nı birincilikle bitirdi.

Eylemciler, 1. gelen yarışmacıya kupasını verirken konfeti patlattı. Tarık Beyhan, rakipsiz olduğu yarışa, CHP’li gençlerin de katılması çağrısında bulunurken, CHP’nin kendisine kadrolu olarak iş vermesi durumunda sürekli olarak Anayasa Mahkemesi’ne dosya taşıyacağına ve Meclis’in çalışmasını engelleyeceğine söz verdi. Genç Siviller, eylemden sonra sessizce dağıldı.