Genç TASİAD Konya’ya iş gezisi düzenledi

Tekirdağ Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TASİAD) Genç Komisyonu, iş gezileri kapsamında bulunan Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) rehberliğinde Konya'da bir dizi incelemelerde bulundu.

Tekirdağ Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TASİAD) Genç Komisyonu, iş gezileri kapsamında bulunan Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) rehberliğinde Konya’da bir dizi incelemelerde bulundu.

20 kişiden oluşan ve çeşitli sektör temsilcileriyle Konya’ya giden Genç TASİAD üyeleri, AKTİSAD yetkilileri tarafından Konya Havaalanı’nda karşılandı. Sabah kahvaltısının ardından incelemelerde bulunmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sanayi kuruşları gezildi. Kuruluş yetkileri tarafından, faaliyet alanları, yurt içi ve yurt dışı ticaret ile imalat noktalarında Genç iş adamları bilgilendirildi.

İş adamlarının ufuklarının gelişmesi adına bu tür programların verimli olduğunu ifade eden Genç TASİAD Başkanı Kadir Fidan, “İşadamlarımız bu geziler vasıtasıyla düşündükleri sektörlere kendilerinden önce atılan ve bu konuda tecrübe sahibi olan firmaların yapılarını inceleme fırsatı buluyor. Buradan alınan bilgi ve gözlemleri başarıyla harmanlayacak olan iş adamlarımıza bir köprü vazifesi görmek bizleri memnun ediyor.” dedi.

AKTİSAD Genel Sekreteri Bilgin Akman, “Konfederasyonumuz TUSKON’a bağlı işadamlarının, derneğimizi ve Konya’yı ziyaret ederek buradan bilgi ve tecrübeyle dönmeleri konusunda elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Bu sebeple Konya’ya iş gezisi düzenleyen Genç TASİAD üylerine yardımcı olmaktan ve onları burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Genç TASİAD üyeleri, Mevlana Kültür Merkezi’ndeki sema gösterileri ve AKTİSAD’ da düzenlenen akşam yemeği sonrası Konya’dan ayrıldı.