Gençler aktivitelerle uyusturucudan uzaklasacak

DENIZLI - Denizli Il Gençlik Kurulu, üniversite ögrencilerinin kötü ve zararli aliskanliklardan korumasi için sosyal akitivitelerin arttirilmasini kararlastirdi.

Valilikteki toplantiya Denizli Belediye Baskan Yardimcisi Mahmut Oguz, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Inan Özer, 11. Piyade Tugay Komutanligi Temsilcisi Piyade Yüzbasi Rafet Uluisik, Il Jandarma Komutani Jandarma Kidemli Albay Cemal Temizöz, Il Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan, Il Milli Egitim Müdür Vekili Resat Erdogan, Il Gençlik ve Spor Müdürü Necdet Ayaz, Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Mesut Bergama, Gümrük Müdürü Özer Çildas ve Il Sosyal Hizmetler Müdürü Ismail Hakki Sezer katildi.

Üniversite gençliginin barinma, dinlenme, beslenme ve bos zamanlari degerlendirme gibi konularinin görüsüldügü toplanti sonunda yapilan açiklamada, ögrencileri kötü ve zararli aliskanliklardan uzaklastiracak faaliyetlerin etkili hale getirilecegi, ögrencilere yönelik konser, konferans, sergi, yarisma, gezi gibi etkinlikler düzenlenecegi, spor ve eglence gibi etkinliklerde ögrencilere indirim uygulanacagi, ögrencileri inceleme ve arastirmaya yönlendirici yarismalar düzenlenecegi ve basarili ögrencilerin ödüllendirilecegi belirtildi.

Kurulun aldigi diger kararlar ise su sekilde açiklandi: “Uyusturucu konusunda gerekli tedbirlerin alinmasina devam edilecek. Yasadisi örgüt faaliyetleriyle yapilan mücadele sürdürülecek. Özellikle okul çevrelerinde bulunun internet kafe, kahvehane, bar, disko gibi eglence ve dinlenme yerlerindeki denetimlerde duyarli olunacak. Ulasim sikintilari giderilecek. Yurt, pansiyon ve konut ihtiyaçlarinin karsilanmasi için yapilan çalismalar arttirilacak ve hizlandirilacak. Çalisma isteginde bulunan ögrencilere esnaf ve özellikle oda baskanliklarinca gerekli hosgörü gösterilecek. Ögrenciyle vatandas arasindaki iliskiler daha da iyilestirilecek.”