Gençler kampta buluştular

Bursa Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Kampı'na gençler, birçok etkinliğin yanında yeniliklerle de tanışma imkanı buldular.

Türkiye Bocce Federasyonu Bursa İl Temsilciliği Bocce antrenörleri tarafından özel olarak verilen kursta gençlere Bocce sporu öğretildi. Kursları ilgiyle izleyen ve kısa sürede öğrenen 400 kent gönüllüsü genç, Bocce’yi öğrenir öğrenmez hünerlerini sergilemeye başladı. Gün boyunca kıyasıya yarışan gençler hem eğlendi, hem de yeni bir spor dalı olan Bocce’yi öğrenmenin mutluluğunu yaşadı.

BURFAŞ’ın organizasyonu ile Kentlilik Bilinci, Türkçe Dil Sevgisi gibi önemli dersleri gören, Bursa, Çanakkale ve İznik kültür-tarih gezileri ile Uludağ çevre gezisi sayesinde her yeni gün farklı bir etkinliklerle buluşan gençler, kampın hiç bitmemesini istediler. Kampta zamanın nasıl geçtiğinin farkında olmadıklarını söyleyen gençler, yeni edindikleri dostluklarının ise ömür boyu süreceğini belirttiler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tatil imkanı olmayan öğrencilere yönelik olara düzenlediği Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nda ikinci dönem bugün akşam Ürünlü’de düzenlenecek ve öğrencilerin ailelerinin de katılacağı coşkulu bir gece ile sona erecek.