Gençlerbirliği – Gaziantep Spor maçı sonrası

Turkcell Süper Ligi'nin 25. haftasında kendi sahasında Gaziantep'i konuk eden Gençlerbirliği 3 puanı 3 golle aldı.

Cavcav “Samimi olmak gerekirse, her ne kadar galip gelsek de maçın skoru daha farklı olabilirdi. Ama şimdi önemli olan futbolcularımızın sahada gösterdiği mücadeleydi” dedi.

Maçın hakkında görüşlerini belirten Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal “İki takımda belli hedeflerle maça çıkmıştı. Biz iyi futbol oynuyoruz, UEFA için maçı kazanmamız gerekiyordu. Takım gittikçe iyi oynuyor, genç oldukları için grafikleri inişli çıkışlı; bu da normal. Çok gol pozisyonu bulduk, skor daha farklı olabilirdi. Attıkları gol dışında Gaziantep’e pozisyon vermedik” dedi.

Gençlerbirliği’nin rahat bir galibiyet aldığını söyleyen Gaziantep Spor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise “Bizim gibi bir takım karşısında şu an herkes kazanabilir. Takımın fizik ve kondisyonu çok düşük, moralleri de çok düşük. Bunun yanında futbolcu arkadaşlar bir an önce kendi işlerini yapmaları gerekiyor. O antranörü bu antranörü bahane ediyorlar, bunu bırakıp kendi işlerini yapmazlarsa; işleri çok zor” dedi. Gelen bir soru üzerine Aybaba “Birkaç kişiyi kadro dışı bırakacağız, olmazsa kendimizi kadro dışı bırakacağız”dedi.

Maç sonrasında açıklama yapan Gençlerbirliği futbolcularından Tuna “Yeniyorlar ama iyi oynamıyorlar şeklinde hep eleştiriler geliyor, Adana’da da çok iyi oynadık maçı kazandık. Bu maçtada 3 gollük galibiyetle gereken cevabı verdik” derken, Mehmet ise iyi futbol oynadıklarını, UEFA için kazanmaları gerektiğini belirtti. Kendisine yöneltilen bir soru üzerine ise “Hocamız forma şansı verdi, oynadıkça insanın kendine güveni geliyor, oynadıkça daha iyi olcam”dedi.

Maçı yöneten Kuddusi Müftüoğlu ise “Güçel maç oldu, futbolcular maçı zorlaştırmadılar”dedi. Bir soru üzerine Müftüoğlu pozisyonları maç içinde değerlendirdiğini belirtti.

Gaziantep Spor futbolcusu Veysel ise yöneltilen bir soru üzerine “Hocamız doğru söylemiş, bir an evvel kendimizi toparlamamız gerekiyor. Lig devam ediyor, en azından bundan sonra ligi iyi bir şekilde tamamlayacağız” dedi.