‘Genel seçim bir hafta erkene alınacak’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Manisa Milletvekili İsmail Bilen, genel seçimlerin bir hafta erkene alınacağını söyledi.

Son günlerde devamlı erken seçimden bahsediliyor?” sorusuna, “Seçimin normal süresi cumartesi gününe rastlıyor. Bir hafta sonraya alınamayacağı için bir hafta erken yapılacaktır.” diye cevap verdi.

Van Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın meslekten ihracıyla ilgili bir soru yöneltilen Genel Başkan Yardımcısı Göksel ise, “Yargı bağımsızdır, karara saygı duyarız.” dedi.

Gazetecilerin, “Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Orhan Pamuk ve Hrant Dink’in yargılanmasına yetkisini kullanarak engel oldu ama kendi savcısı hakkında yetki kullanmadı.” sözü üzerine Göksel, “O da Adalet Bakanı’nın kararıdır. Ona da saygı duyarız.” karşılığını verdi.

Daha önce iki defa ertelenip üçüncüsü iptal edilen AK Parti Marmaris 2. Olağan İlçe Kongresi, parti genel merkezince gösterilen tek adayla yapıldı. Kadem Mete’nin aday olarak katıldığı kongreye, ikinci liste çıkarılacağı öne sürülen Yaşar Ünlü ile birlikte ilçe eski başkanı Süleyman Eroğlu ve iptal edilen kongrenin başkan adayı Zehra Tavacı, yönetim kurulu üyesi adayı olarak katıldı. 261 delegenin oy kullandığı kongrede Mete, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı oldu.