Genelkurmay operasyon görüntülerini yayınladı

Genelkurmay Başkanlığı, 4 Şubat'ta Kuzey Irak'ta 70 hedefin vurulduğu operasyon görüntülerini yayınladı.

Genelkurmay Başkanlığı 4 Şubatta Kuzey Irak'ta 70 hedefe gerçekleştirdiği operasyon görüntülerini yayınladı. Genelkurmay Başkanlığı, 4 Şubat günü Irak'ın Kuzeyi'nde yürütülen operasyonlarda yaklaşık 70 hedefin tam isabetle vurulduğunu belirtirken, hedeflerin 42'sinin sığınak, 6'sının mağara ve 22'sinin de lojistik ve eğitim merkezi olduğunu açıkladı.


Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, 4 Şubat günü, Irak'ın kuzeyinde PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne karşı icra ettiği hava harekatının sonuçları ile ilgili değerlendirmeler devam etmektedir.

Sözkonusu harekat esnasında, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerinde sadece terör örgütünün kullandığı teyit edilmiş çok sayıda tesisi içeren, toplam 11 adet hedef grubu (yaklaşık 70 hedef), savaş uçaklarımız tarafından ateş altına alınmıştır. En gelişmiş hedef tespit ve atış kontrol sistemlerinin kullanıldığı hava harekatında, ateş altına alınan tüm hedefler tam isabetle vurulmuştur.


Bu kapsamda; PKK terör örgütünce kullanılan 42 adet muhtelif sığınak/barınak, 6 adet mağara, 15 adet lojistik tesis ile 7 adet eğitim tesisi tahrip edilmiş ve tesislerde bulunan çok miktarda silah, mühimmat ve malzeme kullanılamaz hale getirilmiştir. Teröristlerin kayıplarını belirlemek için gereken çalışmalar çeşitli vasıtalarla sürdürülmektedir."