Genelkurmay yalan haber uzmanı Vatan’ı cezalandırdı

Doğan grubunun ismiyle olmasa bile yayınları ile en radikal gazetesi Vatan'a Genelkurmay'dan şok darbe.

Eski bakanlardan Fikri Sağlar Genelkurmay Başkanı’yla Başbakan Erdoğan arasında gerçekleşen Dolmabahçe görüşmesine dair ilginç iddialarda bulunmuştu.

Erdoğan’ın Büyükanıt’a şantaj yaptığı imasını içeren haberi Vatan Gazetesi manşetine taşımış Hem Başbakanlık hem Genelkurmay Başkanlığı peş peşe yaptıkları sert açıklamalarla habere tepki göstermişlerdi.

Genelkurmay açıklamayla da yetinmedi ve Vatan Gazetesi’nin akreditasyonunu süresiz iptal etti. Vatan muhabirinin bugünkü Anıtkabir’de düzenlenen törenlere de alınmadığı bildirildi.

İLK VUKUAT DEĞİL

Genelkurmay Başkanlığı’nın yakın takibindeki Vatan gazetesi’nin bu ilk vukuatı değil. Gazete Dağlıca baskını sonrası yaşanan önemli bir olayla daha gündeme gelmişti.
Gazete binasından Dağlıca’yı arayan bir muhabir kendisini general olarak tanıtıp olayla ilgili gizli bilgilere ulaşmış. Bu konu Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt’ın sitemine de neden olmuştu. Vatan Gazetesi yöneticisi Bilal Çetin olayı doğrulayarak, Genelkurmay’dan özür dilemişti.

28 ŞUBAT’TAN BUYANA BİR İLK

Öte yandan yaşanan bu gelişme 28 Şubat sürecinden bu yanan medyada yaşanan en ilginç gelişme olarak yorumlandı. İlk kez Doğan grubu gazetelerinden birinin Genelkurmay tarafından akreditasyonu iptal edilmiş oldu.

BUGÜN