Genetik farklılığa yürüyüşle dikkat çekilecek

Genetik farklılık hakkında farkındalık uyandırmak amacıyla Down Sendromu Derneği üyesi Andrew Osborn'un 28 Nisan 2011 tarihinde Muğla'nın Bodrum ilçesinde başlayacağı yürüyüş, 21 Mayıs tarihinde Fethiye'de Telmessos anfitiyatro önünde bitecek.

Genetik farklılık hakkında farkındalık uyandırmak amacıyla Down Sendromu Derneği üyesi Andrew Osborn’un 28 Nisan 2011 tarihinde Muğla’nın Bodrum ilçesinde başlayacağı yürüyüş, 21 Mayıs tarihinde Fethiye’de Telmessos anfitiyatro önünde bitecek. Bodrum Kalesi’nin önünden saat 09.30’da başlayacak olan yürüyüş, üç gün sürecek.
21. kromomozun 3 adet olmasından meydana gelen genetik yapıya gönderme yapan yürüyüş, “7 Yılda 7 İklimde” isimli programın ilk adımı ve diğer yürüyüşlerin de öncüsü olma özelliği taşıyor. Osborn, Down Sendromu Derneği’nin Türkiye’deki ailelere ve çocuklarına ulaşma misyonuna paralel olarak, 7 yıl içinde yedi bölgede yürüyüş yapacak. Yürüyüş boyunca internette blog yazacak olan Osborn, geçtiği yörenin doğal yapısı, tarihi yapısı ve yerleşimi üzerine çizimler yapacak, fotoğraflar çekecek ve düşüncelerini paylaşacak. Osborn, bu yürüyüşle ailelerin birliktelik duygularına destek verirken bölgedeki down sendromlu çocukları, aileleri ve dostları, birlikte yürümek ve biraz da eğlenmek isteyen herkesi davet ediyor. Yürüyüşten sonra basılacak kitabın geliri ise Down Sendromu Derneği’ne bağışlanacak.