Gerçek Kurtlar Vadisi çetesi çökertildi

Antalya'nın en turistik ilçe ve beldelerinde, kendilerini "Gerçek Kurtlar Vadisi Konseyi" olarak tanıtan 15 kişilik şebeke çökertildi.

Jandarma tarafından yakalanan Gerçek Kurtlar Vadisi çetesi üyeleri adliyeye çıkartılırken kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına sözlü ve fiili saldırıda bulundu.
Antalya’nın Kemer ilçesi ve beldelerinde, kendilerini Gerçek Kurtlar Vadisi Konseyi olarak tanıtarak, çek senet tahsilatı, uyuşturucu ticareti, kadın pazarlama, tehdit, adam yaralama, darp, adam kaçırma ve korsan CD işi yapan, biri bayan olmak üzere 15 kişilik şebeke üyelerinin, kendilerine Kurtlar Vadisi dizisinde oynayan oyuncuların isimlerini takarak hitap ettikleri tespit edildi.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı, bir ihbar üzerine harekete geçerek, ‘Baron’ kod adı verilen bir operasyon düzenledi. Jandarma ‘Baron’ kod ismini verdiği operasyonda kendini baron olarak tanıtan çete lideri M. Akay ile birlikte biri kadın olmak üzere toplam 15 kişiyi yakaladı.

Çıkar amaçlı suç örgütüne menfaat temini amacıyla, eğlence merkezlerine baskın düzenleyerek, şiddet uygulayan ve tehdit eden Gerçek Kurtlar Vadisi şebekesi üyelerinin, yurt dışından getirdikleri kadınları para karşılığında zor kullanarak erkeklere pazarladığı tespit edildi. Jandarma ekipleri yaptıkları çalışma sonucunda yakalanan şahısların uyuşturucu ticareti yaptıkları, kendilerine haraç vermek istemeyen 2 kişiyi ellerini üst üste koyarak, silah ile tek el ateş ederek yaralama olayını gerçekleştirdiklerini tespit etti.

Jandarmanın ‘Baron’ kod adını verdiği operasyonda yakalanan, çete lideri olarak bilinen M. Akay ile birlikte Y.A, A.A, İ.F, K.T, T.U, A.Ç, E.K, H.S, A.A, K.A, A.Y, M.B, O.O ve M.T isimli şahısların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda erotik korsan CD, silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Zanlılar ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Yakalanan şahıslar adliyeye çıkartılırken kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına sözlü ve fiili saldırıda bulundu. Kendilerini Gerçek Kurtlar Vadisi olarak tanıtan çete üyelerinin adliyeye getirilişinde jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı.