Gerets: Ayağa kalkmasını da bileceğiz

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Denizlispor beraberliğinin ardından, "Şu anda yere düşmüş bir boksör gibiyiz. Yine ayağa kalkıp mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu.

Denizlispor ile oynanan ve 1-1 berabere biten karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısına konuşan Gerets, futbolcularının rakipten çok kendileri ile uğraştığını belirterek, “Bugünkü maç bir antrenörün hiç istemediği şekilde gelişti. Takımımız rakipten çok kendi ile uğraştı. Bu takım bizim takımımız. Sonuna kadar bu takımın yanındayız. Futbolcularımızla ilgili kötümser eleştirilerde bulunmayacağız” dedi.

Basın toplantısında Galatasaray’ın durumunu bir boksöre benzeten Gerets, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir boksörü düşünün bir yumruk yiyip düşüyor. İkinci yumruğu yiyor. Yine ayağa kalkmasını bilen mücadeleyi sonuna kadar sürdürmek isteyen boksör gibiyiz. Bir daha ayağa kalkıp yarışa devam edeceğiz. Kupa maçımız var. Ayağa kalkıp kafasını ve kendini hazır hisseden oyuncularla beraber yarışa devam edeceğiz. Burada çok iyi işler yapmış bir takımımız var. Şampiyon olup olamayacağımızı sorarsanız bunun cevabını bugün veremeyeceğiz. Sonun kadar mücadelemiz devam edecek. Galatasaray futbolcusu ayağa kalkıp mücadelesini verecektir”