Gerets; ‘Biz bir aile takımıyız’

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, hafta içinde yaşadıkları olayların 6 - 0 kazandıkları Gaziantepspor karşılaşmasına yansımadığını belirterek," Tüm oyuncularımı iyi mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum" dedi.

Gaziantepspor karşılaşmasında zaman zaman çok iyi bir oyun ortaya koyduklarını kaydeden tecrübeli çalıştırıcı,”Zaman zaman iyi oynadık. Rakip 10 kişi kalınca da biz rahatladık. 2. yarının başında bocalamamıza rağmen bulduğumuz gollerle sonradan rahat ettik. Daha farklı da kazanabilirdik.Fakat fark açılıp alan genişleyince takım rahatladı.” şeklinde konuştu.

Gerets, maça sonradan giren Hakan Şükür ve Marek Heinz gibi futbolcuların gol atmasını ise, şöyle değerlendirdi:”Biz de 11 yok. Biz bir aile takımıyız. Sonradan oyuna girenler de hazır olduklarını attıkları gollerle gösterdiler.”

Başarılı çalıştırıcı, dün akşam oynanan Samsunspor- Fenerbahçe maçında hakem Serdar Tatlı’nın verdiği penaltı kararıyla ilgili yorum yapmak istemediğini belirterek,”Hakem hatalarıyla ilgili değerlendirmeyi tarafsız basın mensuplarının yapması lazım. Rakip takımın hocası olarak bunu değerlendirmek bana düşmez.” şeklinde konuştu.Belçikalı teknik genç futbolcular Ferhat ve Aydın’ın performanslarından memnun olduğunu kaydetti. Gerets, Afrika Kupası nedeniyle forma giyemeyen Song ve Saidou’nun takıma katılmasıyla 2 kişinin yedeğe çekileceğini belirtti.

Başarılı çalıştırıcı, ligdeki hedeflerinin kesinlikle 2.’lik olmadığını sözlerine ekledi.

KALPAR:”VEYSEL GİBİ PROFESYONEL FUTBOLCUNUN KIRMIZI KART GÖRMEMESİ GEREKİRDİ”

Gaziantepspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar ise 6 – 0 kaybettikleri Galatasaray karşılaşması için söylenecek fazla birşeyin olmadığını belirtti. Veysel’in kırmızı kart görmesinin önemli bir kırılma noktası olduğunu kaydeden tecrübeli çalıştırıcı,”Maçın 2 tane kırılma noktası vardı. Karşılaşma 0 – 0 devam ederken kaçırdığımız gol ve Veysel’in kırmızı kart ile oyun dışı kalmasıydı. Veysel gibi profesyonel bir futbolcunun bu hatayı yapmaması gerekiyordu. Önümüzdeki haftalarda daha çok maçlarımız var. En kıza sürede toparlayacağız.” şeklindeki konuştu.