Gerets; ‘Maç korku filmini andırdı’

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Kayseri Erciyesspor maçının neredeyse korku filmini andırdığını söyledi.

Maçın bitiminde düzenlenen basın toplantısında konuşan Gerets, “Gerçekten çok değişik bir maç izledik. Karşılaşmanın sonuna doğru neredeyse bir korku filmi gibi geçti. 2-0 öndeyken maçı 3-0’a getirmek istiyorduk. Ancak bir anda kalemizde gördüğümüz goller bizi telaşlandırdı. Bugün bazı oyuncularımız istenilen performansı gösteremediler. Bu nedenden dolayı oldukça zor anlar yaşadık.” dedi. Normalde oyun sisteminde değişiklik yapmaktan yana olmadığını belirten Gerets, “Biz genelde 3-4-3 oynamak istiyorduk. Bu nedenle oyuncu değişikliklerini bekledik. Bir ara forvet sayımız neredeyse orta saha ve savunmadan fazla oldu. Bunları öğrenmemiz gerekiyor. Ama skor 2-2 olunca risk almak zorunda kaldık” diye konuştu.

Takımın geçtiği hafta Trabzon deplasmanında oynamış olduğu güzel futboldan dolayı kadro değişikliği yapmak istemediklerini kaydeden Gerets, “Sabri geçen hatfa Trabzon’da oldukça iyi oynadı. Bugün kendi sahamızda daha ofansif oynamak için ona sahada yer verdik. Ancak Sabri bugün istenilen seviyeye ulaşamadı. İliç ile Aydın’ın değişmesi için de Ayhan’ı içeriye alıp Aydın’ın kişisel yeteneklerinden yararlanmak istedik. Düşünce taktiksel değil ofansa atak olmak içindi” dedi.

“ÇOK NET ELLE OYNAMA VARDI”

Karşılaşmanın son dakikalarında Devran’ın eline çarpan pozisyon için Gerets, şöyle konuştu: “Biz bulunduğumuz yerden iyi göremiyoruz. Sonradan televizyonda gördüğümüz pozisyon çok net elle bir oynama vardı. Bu kararı eleştirmek için artık geç kalındı. Bu karşılaşmada orta hakemle yan hakemin göz anlayışı içinde olmadıkları görüldü. Biz burda hiçbir şekilde suçlamaya gitmiyoruz.”

Gerets, ocak ayının başından beri hakemlerin biraz daha objektif olmaya başladığını kaydederek, “Bugünkü maçta birkaç soru işareti oluştu ama genelde bir düzelme var” dedi.

Basın mensuplarının çarşamba günü Fenerbahçe ile oynanacak kupa maçında kaleyi kimin koruyacağı şeklindeki bir soruya ise Belçikalı Teknik Adam, cevap vermeyerek “Her şeyi çarşamba günü göreceğiz” diye konuştu.