Gerets; ‘Oyunu okumasını biliyormuşuz’

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Vestel Manisaspor karşısında ortaya koydukları oyundan memnun olduğunu söyledi.

Galatasaray’ın kendi sahasında Vestel Manisaspor’u 4-2 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Gerets, bu akşam çok heyacanlı bir maç oynadıklarını belirterek, “Karşımızda futbolu oynatmak istemeyen bir ekip değil kazanma düşüncesi dahi bulunan bir takım vardı. Bu nededen dolayı oldukça güzel bir maç oldu. Burada güzel futbol oynatan meslektaşımı tebrik ediyorum. Çok güzel bir takım kurmuş ve güzel futbol oynatıyor. Kiralık olarak vermiş olduğumuz Arda da rakip takımın en iyisi gibiydi” dedi.

Taktisel açıdan maçın başlarında biraz zorlandıklarını kaydeden Gerets, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstediklerimizi sahaya yansıtamayınca erken oyuncu değişiklikleri yaptık. Oyuncu değişikliklerinden sonra ortasahada istediklerimizi yapabildik. Oyuna giren Volkan oldukça iyi oynadı ve güzel bir golde attı. Kendisini kutluyorum”

-“HAKEM BÜYÜKLÜK GÖSTERDİ”-

Karşılaşmanın hakemi Oktay Demiray ile geçmişte yaşamış olduğu el sıkmama olayına da açıklık getiren Belçikalı Teknik Adam, “O gün hakem arkadaşımız benim uzattığım elimi görmediğini söyledi. Bugün de yanıma geldi, büyüklük gösterdi. Elimi sıktı, kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Federasyon temsilcisinin tutumuna da tepki gösteren Gerets, “Her takıma eşit mesafede bulunması gerekir. Bugünkü maçta tarafsız davranmadı, nerdeyse bizim yedek kulübesine oturacaktı. Bunun yanında kulübeden kim çıkarsa onun fotoğrafını çekiyordu. Sonra da ben tribünleri çektim diye yalan söylüyor. Bunu çok yadırgadım” dedi.

Gerets, tribünlerde futbolcularla tartışan ve onlara küfür eden taraftarları asla kabul etmediklerini belirterek, “Gerçek taraftarlar onları aralarından atsınlar. Çünkü 12. adam olarak her zaman ihtiyacımız var. ” diye konuştu.

Gerets, Hakan Şükür’ün bugünkü karşılaşmada ilk 11’de sahaya çıkmasının Ersun Yanal ile bir ilgisiniin bulunmadığını kaydetti

-“OYUNU OKUYABİLİYORMUŞUZ”-

Bazı gazetecilerin oyunu okuyamıyor diye eleştirilerine de cevap veren Gerets, “Buna bazen gülüyoruz. Biz sezon başından beri 4’lü defansla oynuyoruz ve başarılı da olduk. Birkaç maçta başarısız olduk diye sistemimizi değiştirecek değiliz. Ama eğer başarısızlık devam ederse değiştirmesini de biliriz. Bugün oyunu okuyabilidik demekki güzel bir futbolla kazanmasını bildik.

Vestel Manisaspor’da kiralık olarak forma giyen Arda için de övücü sözler kaydeden Gerets, “Biz onu kendini yetiştirsin diye bu takıma verdik. Başarılı bir futbol oynadı ve tekrar bize dönecek” dedi.

Belçikalı Teknik Adam, Hakan Şükür, Necati ve Ümit Karan üçlüsünün beraber oynatılması ile ilgili olarak ise, “Zaman zaman iyi bir oyun kurucuya ihtiyacımız oluyor. Üçlüyü bazen bir arada oynatmıyorum. ” diyerek sözlerini tamamladı.

-YANAL: “BU TİP MAÇLARI KAZANMASINI ÖĞRENMEMİZ LAZIM”-

Vestel Manisapor Teknik Direktörü Ersun Yanal da, karşılaşmanın ardından yapmış olduğu açıklamada “Oyunun genelien baktığımızda topu çevirmekte iyi idik. Ancak bu tip maçları kazanmasını öğrenmemiz lazım. Futbolcularımı tebrik ediyorum. Bundan sonra oynayacağımız maçlara konsantre olacağız” dedi.

Maçtan önce Ersun Yanal Hakan Şükür kapışması benzetmesinin hatırlatılması üzerine Yanal, “Bu tip görüşler Türk futboluna zarar veriyor. Galatasaray Kulübü her ikisinden de büyüktür. Her iki takım oyuncuları çıktı mücadele ettiler, güzel bir futbol izlettiler”

Vestel Manisaspor’da kiralık olarak forma giyen Arda ise, “Ben elimden geleni yaptım. Galatasaray’a şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum. Kaybettiğimiz için üzgünüm. Sezon sonunda Galatasaray’ın şampiyonluğunu ben de kutlayacağım”

GÜRSOY: “FENERBAHÇE’NİN PUAN KAYBETMESİNİ BEKLİYORUZ”-

Çekişmeli bir mücadele izlediklerini belirten Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ergün Gürsoy da, “Üç puan aldığımız için mutluyum. Yarın Fenerbahçe’nin puan kaybetmesini bekliyoruz. Kaybederse seviniriz. Küfüre karşı başlatılmış olan kampanyaya da her zaman destekçisiyiz” dedi.

Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Hakan Şükür de, galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, “Kazanmamız gereken bir maçtı. Üç puanı aldık. Yarın Fenerbahçe’nin puan kaybetmesini bekliyoruz ama Hasan Şaş’a yapılan çirki tezahüratları kınıyorum. Kendisi soyunma odasında ağladı. Takıma destek olunmasını istiyoruz. Hasan gecesini gündüzünü Galatasaray’a veren bir kardeşimiz” diye konuştu.