Gerets şampiyonluk sözü verdi

G.Saray Teknik Direktörü Eric Gerets, F.Bahçe ile aralarındaki 7 puanlık farkı kapatacaklarını belirterek şampiyonluk turunu belirleyecek maçın Ali Sami Yen'de olmasını istedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Fenerbahçe ile aralarındaki 7 puan farkı kapatıp yine şampiyon olacaklarını söyledi. Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, takımının Antalya’da kamp yaptığı Concord Otelde, bir televizyon programının canlı yayınına katılarak, soruları yanıtladı.

Geçen yıl Fenerbahçe ile aralarında 4 puan fark olmasına rağmen şampiyon olduklarını hatırlatan Eric Gerets, ”Şimdi aramızda 7 puan fark var. Aramızdaki farkı kapatıp yeniden şampiyon olmamamız için bir neden yok. Fenerbahçe ile aramızdaki 7 puan farkı kapatıp yine şampiyon olacağız” dedi.

Geçen yılki şampiyonluklarının asla mucize olmadığına dikkat çeken Gerets, bunun çalışmalarının karşılığı olarak tanrının verdiği bir ödül olduğunu belirtti. Başarılı olsa da olmasa da medyada kendisi hakkında eleştirilerin eksik olmadığına işaret eden Gerets, yıkıcı eleştirilerin yapıcı eleştirilerden daha fazla olduğunu, bu yüzden TV seyretmemeye, gazete okumamaya özen gösterdiğini kaydetti.

-”ŞAMPİYONLAR LİGİNDE DEVAM EDEBİLİRDİK”-

Sezon başında yönetimle oturup transfer politikasını gözden geçirdiklerini vurgulayan Gerets, şunları söyledi: ”Sezon başında isteklerimizi verdik. Ancak maliyetten dolayı transferlerde sonuca varamadık. Elimizdekilerle yetinme zorunda kaldık. Ezeli rakibimizin imkanlarıyla kıyaslama yapmak istemiyorum. Mali durumumuz iyi olsaydı kuşkusuz Şampiyonlar Ligi’ne devam etmiş olurduk. Takım içinde sorun yok. Ne Adnan Sezgin ne de Adnan Polat ile aramızda polemik kesinlikle yok.”

Gerets, Özgürcan, Oğuz, Ferhat ve Aydın’ı Vestel Manisaspor’un istediğini ve bu gençlerden ikisini kiraya vereceklerini kaydetti. Arda’nın geçen yıl aynı takıma kiraya verildiğini ifade eden Gerets, ”Başarılı oldu ama dünya yıldızı değil. İyi futbol sergiliyor. Carrusca’nın da iyi olması lazım ki aralarında rekabet olsun. Carrusca bir türlü sakatlıktan kurtulamadı” dedi.

-GALATASARAY’DA KALMAK İSTİYORUM-

Gerets, eleştiriler karşısında hiç bir zaman Galatasaray’ı bırakıp gitmeyi düşünmediğini belirterek, ”Galatasaray’da uzun yıllar kalmak istiyorum. Yıl sonu oturup konuşacağız. Bir yıllık daha opsiyonum var. Sözleşmenin devam edip etmeyeceği sezon sonu belli olacak” diye konuştu. Hakan Şükür’ün takımda en güvendiği isimler arasında yer aldığını da ifade eden Gerets, ”Ne kadar eleştirilse de en güvendiğim oyunculardan biridir. Kalıp kalmayacağı yıl sonu belli olur. Sezon sonu vereceğim rapora ve kendisinin düşüncesine göre gidip gitmemesi, kalıp kalmaması, futbolu bırakıp bırakmaması yıl sonu netleşir” dedi. Song hakkında (gitti gidiyor) şeklinde asılsız haberler yayınlandığını belirten Gerets, bu futbolcunun takımda ihtiyaç duyduğum emniyet sübabı olduğunu vurguladı.

-TURU BİZ ATARIZ-

Eric Gerets, Fenerbahçe’nin Ali Sami Yen’de oynayacakları maçta şampiyonluk turu atmak istediği şeklindeki haberlerle ilgili görüşlerinin sorulması üzerine de, şöyle konuştu: ”Bugüne kadar çalıştırdığım hiç bir kulüpte böylesine ezeli bir rekabet görmedim. İlk defa böylesine bir rekabeti Türkiye’de yaşıyorum. Bu güzelliğe leke sürülmemeli. Amacımız Ali Sami Yen’de oynayacağımız Fenerbahçe maçına kadar 7 puan farkı kapatıp, o maçta farkı açmaktır. Eğer o maça burun buruna başlarsak, hedefimiz bellidir.

Şampiyonluk turu Fenerbahçe ile Ali Sami Yen’de oynayacağımız maça kalırsa, turu Fenerbahçe değil biz atarız.” Fenerbahçe maçındaki olaylarla ilgili bu kulübe verilen cezaya da değinen Gerets, ”Fenerbahçe’ye verilen cezayı eleştirmek haddime değil. Ancak Avrupa’da böyle bir hadise yaşanmış olsaydı verilecek cezalar ortadadır. Konuyu kamuoyuna bırakıyorum. Cezalar az olursa yapılanların önü kesilmez” diye konuştu.