Gerets’ten bomba açıklamalar

Adnan Polat ile ciddi fikir ayrılıkları yaşayan Belçikalı teknik adam, bomba gibi açıklamalar yaptı.

Ben de tabiî ki kariyerime devam edeceğim. Sadece hangi takımda olduğunu henüz bilmiyorum.

‘Gelmek istemediler’
“Galatasaray’ın daha başarılı olması için transferin şart olduğunu söyledim. Yabancı kontenjanı boşalmayınca, kaliteli, yıldız ve bize yarar sağlayacak yerli isimlere yöneldik. Ama olmadı, yönetim elinden geleni yaptı. Hamit Altıntop ile görüştük, gelmek istemedi. Uzun süredir Yıldıray Baştürk ile temas halindeyiz. O da ‘Şimdi olmaz, sezon sonu belki’ dedi. Onlar gelmezse, laf olsun diye transfer yapmayacağız…”

‘Ekibime güveniyorum’
“Bu demek değil ki, ikinci yarıya dezavantajlı bir şekilde giriyoruz. Ben ekibime güveniyorum, futbolcularım geçen sezon yaptıklarını tekrarlayabilirler. Sadece biraz daha fazla efor sarf edecekler. İyi bir kamp süresi geçirdik. Bazı sakatlıklar oldu ama onlar lig başlayana kadar düzelecek. Hertha karşısında pozitif oynadığımızı söyleyemem ama rakip defans iyiydi ve onlar da fazla ileriyi düşünmeyince ortaya sade bir oyun çıktı…”

‘İyi bir profesyonelim’
“Ben iyi bir profesyonelim. Bu nedenle sezon sonu takımdan ayrılacağımı düşünsem bile Galatasaray’ın başarısı için her şeyimi ortaya koyarım. Henüz kesinleşmiş bir şey yok ancak büyük bir olasılıkla takımın başına yeni sezonda başka birisi gelecek. Fakat unutulmamalı ki, ben de kesin bir şey söyleyebilirim; o da yeni sezonda yine teknik direktör olarak görev yapacağım. Sadece hangi takımda olduğunu henüz bilmiyorum.”