Giray Bulak; ‘Televizyon dizilerinden etkilenmeyin’

Ankaraspor Teknik Direktörü Giray Bulak, ilköğretim öğrencileriyle yaptığı söyleşide, "Televizyon dizilerinden etkilenmeyin. O dizilerdeki insanların renkli yaşantılarına özenmeyin" uyarısında bulundu.

“Türkiye’de futbolcular varoşlardan çıkıyor” diyen Bulak, öğrencilerin spor ve sporcuların yaşantıları ile ilgili bilgiler verdi. Bulak, öğrencilere, iyi birer sporcu olmaları için çevreleriyle uyum içerisinde yaşamaları gerektiğini belirterek, “Bizler de sizin gibi zengin çocukları değiliz. Zengin mahallelerde yetişmedik. Ama iyi eğitimle birlikte, iyi sporcular olmak için çok çalıştık. Sizlerde yarının iyi insanları ve sporcuları olabilmek için çok iyi çalışmalısınız” şeklinde konuştu.

Son haftalarda okullarda artan şiddet olaylarına da değinen Bulak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şiddetten uzak durun. Televizyon ekranlarındaki dizilerden etkilenmeyin. O dizilerdeki insanların renkli yaşantılarına, giyim-kuşamlarına özenmeyin. Onlar da aynı sizin anne babalarınız gibi, çocuklarına sabah kahvaltısı hazırlıyor, konuşuyor ve giyiniyorlar. İyi birer insan ve sporcu olabilmeniz için eğitiminiz çok önemli. İyi okuyun ve çok çalışın.”

Futbolcular Mustafa Sarp ve Özgür Bayer ise, minik öğrencilere sporcu ve sporcu yaşantıları ile ilgili bilgiler verdiler.

Minik öğrenciler “Ankaraspor” tezahüratlarıyla okul koridorlarını inletirken, Ankaraspor Teknik Direktörü Giray Bulak’a, TEMA Vakfı üyesi öğrenciler tarafından rozet ve çiçek hediye etti. Futbolcular ise minik hayranlarına imza dağıttılar.