Girdiği evde karı kocayı rehin aldı

Şişli’de polise silahla saldırdıktan sonra kaçarken Dolapdere’de girdiği evde bir karı-kocayı rehin alan saldırgan, düzenlenen operasyonla yaralı olarak yakalandı.

Yaya olarak kaçan şahıslar, kendilerini takip eden polise silahla karşılık verince, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis, kaçan şahısları vurarak yakalamak istediyse de başarılı olamadı. Bu sırada etrafa çok sayıda boş kovan saçıldı. Kurtuluş’un ara sokaklarında süren kovalamacanın ardından, şahıslardan biri Çağlayan yönüne giderek izini kaybetirirken isminin Kemal Özçiçek olduğu öğrenilen diğer şahıs, Dolapdere’ye doğru kaçtı. Özçiçek, Dolapdere’de arkadaşlarına ait olduğu iddia edilen bir eve girerek, içerdeki karı kocayı rehin aldı. Özçiçek, ismi henüz belirlenemeyen kocayı serbest bırakırken, kadını rehin tutmaya devam etti.

Olay üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi kaydırıldı. Çelik yeleklerini giyen polis ekipleri, çevresini ablukaya aldıkları eve operasyon düzenledi. Operasyonda rehin tutulan kadın kurtarılırken, Özçiçek yaralı olarak yakalandı.

Omuzuna ve bacağına isabet eden kurşunlarla yaralanan Özçiçek, polis ekipleri tarafından Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayı yara almadan atlatan rehin karı koca ise, Taksim Polis Merkezi’ne götürüldü.

Saldırganın kullandığı silahın kurusıkı olduğu iddia edildi.