Giresun Valiliği Baymak teknolojisi ile yenilendi

Isıtma soğutma sektörünün önde gelen isimlerinden Baymak, Lectus Duvar Tipi Yoğuşmalı kazanları ile Giresun Valiliği'nde hem enerji kaybına son vermek hem de çevre korunmasına katkıda bulunmak için eski kazan dairesini dönüştürme kararı aldı.

Isıtma soğutma sektörünün önde gelen isimlerinden Baymak, Lectus Duvar Tipi Yoğuşmalı kazanları ile Giresun Valiliği’nde hem enerji kaybına son vermek hem de çevre korunmasına katkıda bulunmak için eski kazan dairesini dönüştürme kararı aldı.

24 Mart 2014’de gerçekleşen değişime Giresun Valisi Hasan Karahan, Baymak Genel Müdürü Ender Çolak, Vali Yardımcısı Yüksel Çelik katıldı. Baymak Genel Müdürü Ender Çolak burada yaptığı konuşmada, “Baymak olarak her zaman enerji verimli ürünlere yatırım yapıyor, bu ürünlerin kullanılmasını destekliyoruz. Lectus Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanları kullanarak yakıt aidatlarınızı yüzde 35’e varan oranla azaltabiliyorsunuz. Giresun Valisi Hasan Karahan’a hem böyle çevreci bir yaklaşım gösterdiği için hem de enerji verimliliğine karşı duyarlı davrandığı için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Merkezi sistemde Lectus Duvar Tipi Yoğuşmalı kazanların farkı nedir?

Merkezi sistemlerde tasarruf sağlamak çok kolay. Örneğin; Marmara Bölgesi’nde merkezi sistem kazanla ısınan her biri 120 metrekare 24 daireli bir apartmanın ısıtma sisteminde kullanılan yer tipi kazanın, yıllık ortalama doğalgaz tüketiminin yaklaşık olarak 26 bin 400 TL olduğu varsayıldığında, daire başına düşen gider bin 100 TL olur. Aynı apartmanın kazan dairesinde bulunan 300 bin kcal/h kazanın yerine, yeni model teknolojik ürün olan Lectus serisi yoğuşmalı kazanlardan sadece 3 Lectus 115 modelinden kullanılması halinde ise yıllık tüketim 26 bin 400 TL yerine 16 bin 800 TL olur. Bu da daire başına 400 TL tasarruf demektir. Üstelik 7 yıl garantili Lectus duvar tipi yoğuşmalı kazanlarla da bu tasarruf güvence altına alınmaktadır.