Giresun Valisi Şahin’den kamu kurumu yöneticilerine hizmet uyarısı

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, kentteki kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerine yaz dönemi süresince izin vermeyeceğini söyledi.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, kentteki kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerine yaz dönemi süresince izin vermeyeceğini söyledi. Şahin, “Önümüzde hizmet günleri var. Yaz günleri bölgenin hizmet günleridir. Bu hizmet günlerini ne kadar iyi, ne kadar güzel değerlendirirsek, o kadar bizim için, Giresunlu için memnuniyet verici olur.” dedi.
Şahin, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile valilik toplantı salonunda bir araya geldi. Toplantıda konuşan Şahin, Giresun’da 3 hafta önce göreve başladığını ifade ederek, “Artık nekahet dönemi bitti, hizmet dönemi başladı.” diye konuştu.
Bugüne kadar, gerek Giresun’u, gerekse de kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerini tanıma adına günlerin rölantide geçtiğini kaydeden Şahin, şunları söyledi: “Bugüne kadar işte daire müdürlerini, bölge müdürlerini, arkadaşları tanıyalım dedik. Günler rölantide geçti. Ama bundan sonra devam. Öyle ki heyecanla, hiç arkaya bakmadan yola devam. Önümüzde hizmet günleri var. Yaz günleri bölgenin hizmet günleridir. Bu hizmet günlerini ne kadar iyi, ne kadar güzel değerlendirirsek, o kadar bizim için, Giresunlu için memnuniyet verici olur. Tabiî ki, biz burada hizmet için varız. Eğer burada Giresunlu olmasaydı, ne vali olurdu, ne vali yardımcısı olurdu, ne de daire müdürleri olurdu. Halk var ki, biz de varız. O halde, o halkın hizmetinde olmayı en iyi şekilde sürdürmeliyiz. Planların, programların şu aylarda mutlaka yapılması, Haziran’dan itibaren de bu planların icraya konulması lazım.”
Kamu kurum ve kuruluş yetkililerinin yaz dönemi süresince izin vermeyeceğini dile getiren Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, “Artık iznine ayrılan, herhalde bugüne kadar ayrılmıştır. Değil mi? Şimdi bu dönemde, 5 aylık dönemde izin yok. Ben kendime de izin vermiyorum. İzinlerinizi inşallah Ekim’den sonra ya da şimdi kullansın. Bu yaz mevsiminde, hizmet mevsiminde izin olmaz. Ama şunu diyeceksiniz ki ‘İzin gerekmez mi?’. İzin o kadar gereklidir ki, son derece de önemli olduğuna inanırım. Ama dinlenmenin de zamanı vardır. Hizmet zamanı dinlenmek olmaz.” diye konuştu.