GİŞHAD genç girişimcileri kahvaltıda buluşturuyor

Giresun İş Hayatı Dayanışma Derneğinin (GİŞHAD) geleneksel olarak düzenlediği 'genç girişimciler' kahvaltı programı yoğun ilgi görüyor.

Giresun İş Hayatı Dayanışma Derneğinin (GİŞHAD) geleneksel olarak düzenlediği ‘genç girişimciler’ kahvaltı programı yoğun ilgi görüyor. Psikiyatrist Dr. Bahadır Bostan’ın ‘İş hayatında panik bozukluk’ konulu seminer verdiği programda, GİŞHAD Genç Girişimciler Komisyon Başkanı Murat Nurdemir,
“Yılda bir kez de olsa genç girişimci arkadaşlarla biraraya gelmek, yeni arkadaşlarla tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak, girişimci gençliğin birlikteliği adına fevkalade önemli, ilimiz açısından da memnuniyet vericidir. GİŞHAD genç girişimciler olarak böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmak bizi ziyadesiyle onurlandırmaktadır” dedi.
Ülkemizde yeni girişimci oranı yüzde dört seviyelerinde iken, Gelişmiş ülkelerde bu oran yüzde on seviyelerinde seyrettiğini belirten Nurdemir ” Şuan itibari ile ülkemizde birçok kuruluşun girişimcilere destek vermesi biz gençleri harekete geçirmeli, girişimci ruhu canlandırmalıdır. Ülkemiz ve şehrimiz adına ne şekilde faydalı olabileceğimiz şeklinde ki endişelerimiz, bizleri yeni kapıları zorlamaya götürecektir. Duyduğumuz endişelerimiz avantajımız olabilir. İşte bu noktada derneğimiz ve üst çatımız TUSKON’un tavsiyeleri ve tecrübeleri, bizler için yol gösterici olacaktır. Zamanımız eski köye yeni adetler getirme zamanıdır. Bildiklerimizi unutmadan yeni bilgilerle donanma, yeni ufuklara yelken açma zamanıdır “diye konuştu.