‘Gizli ajan olacağım’ cevabı herkesi güldürdü

Eskişehir'de Vali Kadir Çalışıcı'yı ziyaret eden anaokulu öğrencileri soru üzerine ne olmak istediklerini söyledi.

Dünyanın bir çok ülkesinden çocukların katılımıyla 23 Nisan kutlamaları başladı. Eskişehir’de de 18 Nisan’dan itibaren başlayan kutlamalarda çeşitli seminer, tiyatro, sergi, konferans, konser, halk oyunu gösterileri ve yarışmalar düzenleniyor.

Milli Zafer İlköğretim Okulu öğrencileri de Vali Kadir Çalışıcı’yı makamında ziyaret etti. Öğretmenleriyle birlikte gelen minik öğrenciler Çalışıcı’ya çeşitli hediyeler verdi. Vali Çalışıcı da çocukları öperek teşekkür etti. Miniklerle bir süre sohbet eden Çalışıcı, onlara ne olmak istediklerini sordu. Anasınıfı öğrencileri tek tek ne olmak istediklerini sıraladılar. Cevaplar yine öğretmen, doktor, mühendis, pilot gibi bilinen mesleklerdi.

Ancak sıra kendisine gelen bir öğrenci ‘gizli ajan olacağım’ yanıtını verdi. Minik öğrencinin bu yanıtı Vali Çalışıcı’yla birlikte öğretmenlerini ve basın mensuplarını güldürdü. Çalışıcı da “Bırakın bu gizli kapaklı işleri. Türkiye’de yeteri kadar ajan var zaten. Siz derslerinize çok çalışın kaliteli doktor, öğretmen, mühendis, bilim adamı olun. Türkiye’nin gelişmesi için çalışkan insanlara ihtiyaç var.” diye konuştu.

Minik öğrenciler daha sonra hep birlikte Atatürk’ün hayatını anlatan bir şiir okudular. Vali Çalışıcı’yla birlikte hatıra fotoğrafı da çektiren öğrenciler daha sonra Valilikten ayrıldılar.