Gizli kameralara suçüstü yakalandı!

Şişli'de büyük bir alışveriş merkezinin spor salonunda bir biri ardına meydana gelen hırsızlık olayları üzerine harekete geçen spor salonu yetkilileri kurdukları gizli kameralar sayesinde zanlıyı suçüstü yakaladı.

Zanlı Ercan K. (19) çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken yakınları mahkeme çıkışında basın mensuplarına saldırdı.
Edinilen bilgiye göre hırsızlık olayı Şişli’de ki büyük bir alışveriş merkezinin spor salonunda meydana geldi. Spor salonuna üye vatandaşların soyunma dolaplarına bıraktıkları paralarının kaybolduğu yönündeki şikayetleri üzerine salon yetkilileri harekete geçti. Soyunma odasındaki dolapların bulunduğu yere gizli kamera yerleştiren salon yetkilileri görüntüleri izleyince hırsızı buldu. Yaklaşık bir haftalık görüntüler detaylı bir şekilde izlenince hırsızın iki ay önce salona üye olan Ercan K. olduğu tesbit edildi.

Zanlıyı tesbit ettikten sonra harekete geçen salon yetkilileri olayı emniyet birimlerine haber verdi. Spor salonuna gelen sivil polis ekipleri salona üyeymiş gibi içeri girerek dolaplardan birine seri numaraları alınmış 80 YTL bıraktı.

Her zaman olduğu gibi salona gelerek soyunma odasına giren K. etrafı kolaçan edip kimsenin olmadığı bir sırada dolapları açarak seri numaraları alınmış paraların da aralarında bulunduğu paralarla birlikte dışarı çıktı. K. dışarıda bekleyen polis ekiplerince kıskıvrak yakalanırken üzerinde yapılan aramada seri numaraları önceden alınmış 80 YTL başta olmak üzere diğer üyelerin paraları ele geçirildi. K.’nın spor çantasında ise 2 kg 600 gram içeriği bilinmeyen toz madde ele geçirildi. Uyuşturucu olabileceğinden şüphenilen madde gerekli tahliller yapılmak üzere labaratuara gönderildi.

Gizli kamera ile çekilen görüntüler izlendiğinde Ercan K.’nın hırsızlık yöntemleri de tesbit edildi. Spor salonuna gelen üyelerin eşyalarını dolaplara koyduktan sonra anahtarlarını dolapların üst veya alt kısımlarına bıraktıkları ayakkabı veya çantalarının içine koyduklarını gören K.’nın anahtarları alarak dolaplardaki eşyaların içindeki paraları aldığı belirlendi. Dolaplardaki parayı çaldıktan sonra hiçbir şey olmamış izlenimi oluşturmak amacıyla dolabı tekrar kitleyerek anahtarları aldığı yere koyduğu tesbit edilen K.’nın mağdur ettiği müşterilerden bazılarının parayı yolda veya bir başka yerde düşürmüş olabilecekleri düşüncesiyle şikayetçi olmadıkları öğrenildi.

Karakoldaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından K. Şişli Adliyesi’ne çıkarıldı. Cumhuriyet Savcısı tarafından tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Adliye çıkışında K.’nın yüzünü kapatarak gizlediği gözlenirken yakınları basın mensuplarına saldırdı.

Yetkililer, bu tip spor salonu ve benzeri yerlere gidenlerin dikkatli olmalarını isteyerek dolaplarının anahtarlarını üzerlerinde taşımaları uyarısında bulundu.