Göğüs hastası emektar amigo yardım bekliyor

Osmaniye'de göğüs hastası emektar amigo yardım bekliyor.

2000 yılında yakalandığı bronşit hastalığı sonrasında tüm hayatı alt üst olan Mehmet Emir hastalığı nedeniyle önce eşinden ayrıldı. Daha sonra ise hastalığı astım bronşite çevirdi.

2002 yılında yüzde 61 özürlü raporu alan ancak bunu bir türlü teyit ettiremediği için özürlü maaşı alamadığını belirten Mehmet Emir, Adana Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi görüyor. En son olarak yüzde 40 özürlü olduğu tespit edilen Mehmet Emir, özürlü maaşı için gerekli evrakları hazırladığını ve evrakları Ankara’ya gönderdiğini söylüyor.

Hastalığı nedeniyle çalışmakta güçlük çektiğini belirten Emir çok zor günler geçirdiğini ifade ediyor. En son çalıştığı işten özrü nedeniyle çıkarıldığını belirten Emir, “Nereye girdiysem hep hastalığım yüzünden işten çıkarıldım. Ben normal insanlar gibi çalışamıyorum ama benden normal insanlar gibi çalışmam isteniyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Tek başıma yaşıyorum. Uzanacak yardım elini bekliyorum” diye konuşuyor.

6 yıldır hastalığını yenmek için çabaladığını ancak bir türlü iyileşemediğini eşinden ayrıldıktan sonra hastalığının daha ileri seviyelere çıktığını dile getiren Emir “Ne olur bana bir iş bulun. Şu anda perişanım. Kimseye derdimi anlatamıyorum. Çaldığım kapılar yüzüme kapanıyor.” dedi.