Gökdeniz Karadeniz’in golle dönüşü herkesi sevindidi

Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Gökdeniz Karadeniz'in 6 aylık cezasından sonra çıktığı ilk maçta golle dönmesi camiada sevinçle karşılandı.

Geçtiğimiz sezon oynanan Akçaabat Sebatspor-Kayserispor maçında yaşanan yasa dışı bahis skandalına adı karıştığı için 10 ay ceza alan, ancak Tahkim Kurulu tarafından cezası 6 aya düşürülen Gökdeniz Karadeniz’in futbol hasreti dün sona erdi. Ceza aldıktan sonra yeşil sahalara döneceği günü iple çeken milli oyuncu, Galatasaray karşılaşmasında 90 dakika sahada kalırken, maç eksikliği ise dikkat çekti. En son ligin 4. haftasında (28.08.2005) Malatyaspor maçında forma giyen Gökdeniz, 20 haftalık aradan sonra yani tam 196 gün sonra bir resmi karşılaşmada forma giydi. Milli oyuncu, takımın ilk ve tek golünü atması nedeniyle büyük sevinç yaşadı.

Yıldız oyuncunun golle sahalara dönmesi kendisi gibi başta başkan ve hoca olmak üzere herkesi mutlu etti.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Gökdeniz’in sahalara gol atarak dönmesinin kendileri için ayrı bir sevinç kaynağı olduğunu söyledi. Gökdeniz’i Türk futboluna kazandırmak için yönetim olarak ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Albayrak, “Yönetime geldiğimiz süreden bu yana Gökdeniz’i yeniden Türk futboluna kazandırmak için var gücümüzle çalıştık. Sağ olsun o da futbola golle başladı. İnşallah devamı gelecek..” diye konuştu.

Teknik Direktör Vahid Halilhodziç’in ise Gökdeniz’le ilgili yorumu şöyle: “Gökdeniz’in golle dönmesine sevindim. 90 dakika oynayabileceğini sanmıyordum. Kendisini değiştirmeyi düşünüyordum. Ancak, öngörülmeyen başka şeyler oldu ve onunla devam ettim. Gerçek formundan çok uzakta olmasına rağmen dün akşam sergilediği futbol bile 6 ay sonra futbola dönen birisi için büyük aşama. Yine de, gerçek performansına dönmesi için en az 10 maça ihtiyaç var.”

Gökdeniz’le ilgili en ilginç yorum Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ergun Gürsoy’dan geldi. Gürsoy, “Onun gol atmasına sevindim. Eğer bir gol yiyeceksek zaten bunu Gökdeniz’den gelmesini isterdim. Bu isteğimde gerçekleşti.” ifadelerini kullandı.

Bu arada daha önce lig karşılaşmalarında Gökdeniz ile çıktığı 4 karşılaşmayı da kaybetmeyen Karadeniz ekibi, dünkü Galatasaray müsakasından da sahadan beraberlikle aydıldı.