Gökhan Demirkol gözaltina alindi

ISTANBUL - Eski basketbolcu Gökhan Demirkol, manken Gamze Özcelik olayi ile ilgili mahkeme kararina uymadigi gerekçesi ile gözaltina alindi.

Demirkol, mahkemenin vermis oldugu ‘cinsel uzvunun fotografinin çekilmesi’ kararina insan haklarina aykiri oldugu gerekçesi ile karsi çikmasi üzerine Cumhuriyet Savcisi’nin talimati ile gözaltina alindi. Demirkol’un yapilan sorgulamanin ardindan fotograflarinin çekilmesine izin verdigi ögrenildi.

Öte yandan, aksam saatlerinde Demirkol’un avukati Ömer Yesilyurt da Asayis Sube Müdürlügü’ne geldi. Avukat Yesilyurt, savcinin gözalti talimatinin kanunsuz bir islem oldugunu iddia etti. Yesilyurt, “Savci böyle bir karar verdiyse koltugunda oturmamasi gerekir. Gelip buradan olayi takip etmesi gerekiyordu. Savcinin yaptigi hukuka aykiri bir islemdir.” diye konustu.

Gökhan Demirkol, rapor alinmak üzere Sisli Etfal Hastanesi Egitim ve Arastirma Hastanesi’ne götürüldü. Savcinin bu asamadan sonra Demirkol hakkinda gözalti süresinin uzatilip uzatilmayacagi konusunda ise bilgi verilmedi.