Gölcük; ‘Hakemin dövüldüğü doğru’

Diyarbakırspor Kulübü Asbaşkanı Aziz Gölcük, Diyarbakırspor- Sivasspor maçını yöneten hakem Özgüç Türkalp'in dövüldüğü iddialarını doğruladı.

Ancak hakemi döven kişinin yönetici olup olmadığını şuan söylemeyiz, çünkü ortada bir kanıt yok. Güvenlik yetersiz olduğu için herkes soyunma salonuna kadar gidebiliyor” dedi.
Kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Asbaşkan Aziz Gölcük, Futbol Şube Sorumlusu Yavuz Avcı ve teknik direktör Faruk Hadzibegiç, bu hafta oynadıkları Sivasspor maçından sonra yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Futbol Şube Sorumlusu Yavuz Avcı, olaylardan sonra hakemle görüştüğünü ve hakemin kulüpten değil sadece olay çıkaranlardan şikayetçi olduğunu kendisine söylediğini kaydetti.

Asbaşkan Aziz Gölcük ise Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Felat Hevedanlı’ya verilen cezanın içeriğinde maç izlememek gibi bir hususun olmadığını belirterek, ” Felat Hevedanlı halen kulübümüzün yönetim kurulu üyesidir ve yönetici olarak da maç izleyebilir. Maç için akredite ettiğimiz kişiler bellidir. Biz bu konuda gerekli önlemlerimizi aldık. Maç sonrası ilgisiz bazı kişilerin stada girdiğini görüyoruz. Bunları içeri alıp almamak güvenlik güçleri ile diğer görevlilere aittir. Onların bu olaya müdahil olması gerekir, ama olmamışlar. Hakemin rapor almaya vakti varsa, kendisini darp ettiğini belirttiği kişi ile ilgili suç duyurusunda da bulunabilirdi, ama yapmadı.” ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Faruk Hadzibegiç de Diyarbakırspor’u ligde tutmanın herkesin görevi olduğunu, teknik heyet olarak da bunun için çalıştıklarını belirtti.

Diyarbakırspor’un bundan sonraki yıllarda da bu duruma düşmemesi için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini ifade eden Hadzibegiç,”Diyarbakırlılar’ın takıma çok olumlu baktığını görüyorum. Ceza nedeniyle stada girmemelerine rağmen, takımı içten destekliyor. Diyarbakırspor’u bu durumdan kurtarmaktan onur duyarım. Geldiğimden beri 3 maçta 4 puan aldık. Sivasspor’u yensek bile puan cetvelinde şu anki yerimizde olacaktık, ama moral olarak çok iyi olacaktı, bunun için Sivasspor maçından 3 puan almak istiyorduk. Zor bir fikstürümüz var, ama bizden daha zor durumda olanlar var. Bugünkü durumda yaptığımız hesaba göre 8 beraberlik bile bizi ligde bırakabilir. Rakiplerimiz arasında şampiyonluk mücadelesi verenler de, düşme potasında olanlar da var. Trabzonspor ile oynayacağımız maçta durumumuz biraz daha netleşecek. Denizli ve Samsunspor maçları kaderimizi belirleyecek. Samsunspor maçında ligde kalmayı garantilemek istiyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe ile perşembe günü yapacakları karşılaşmaya çok iyi hazırlandıklarını anlatan Hadzibegiç, ”Bütün rakiplerimiz çarşamba günü oynayacak, biz ise perşembe günü. Onun için çok dikkatli olmalıyız. Fenerbahçe maçından mutlak 3 puan almayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.