Tiger Woods: İstanbul’da çok heyecanlandım

Tiger Woods, "Türkiye'de devletin golfe destek verdiğini görebiliyoruz" dedi.

Dünya golfünün bir numaralı ismi Tiger Woods, Turkish Airlines Open 2013 için geldiği Antalya'da yaptığı açıklamada, "Türkiye'de devletin golfe destek verdiğini görebiliyoruz." dedi.

"Türkiye'nin ilk Avrupa turnuvasına sahip olduğunu görmek gerçekten güzeldi. İlk kez geldiğim İstanbul'da çok heyecanlandım." diyen Tiger Woods, NBA'de oynamanın da harika olabileceğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Basın Departmanı'nın hazırladığı Gençlik Spor'dan Ali Sait Kadıoğlu'na konuşan ve kariyeri boyunca birbirinden önemli başarılara imza atan dünyaca ünlü yıldız, Antalya'nın dünya golfü adına her geçen yıl daha önemli bir bölge haline geldiğini söyledi.

Antalya'daki bu gelişimin kendisini heyecanlandırdığını belirten Woods, "Bir oyuncu olarak, belli ülkelerin gelişimi ve golfe dahil oluşu beni mutlu ediyor. Türkiye de onlardan biri. Buna benzer bir gelişim Çin'de de yaşanıyor ve bunun ülkede nasıl bir etki yarattığını hepimiz biliyoruz." dedi.

"BU GELİŞİM, DEVLET DESTEĞİ OLMADAN OLMAZ"

Golfte dünyanın önemli bir değeri olmak adına en önemli unsurun devlet desteği olduğunu vurgulayan Woods, "Türkiye'de şu an bunu görebiliyoruz. Böylesine önemli bir organizasyon devlet desteği ve iradesi olmadan gerçekleşmezdi." diye konuştu.

Geçen sene de Türkiye'den çok güzel duygularla ayrıldığını belirten Woods, "Burada olmak tek kelimeyle heyecan vericiydi. Bu seneki format geçen seneden farklıydı ve Avrupa turu içindeki en büyük etkinliklerden biri haline geldi. Organizasyon konusunda her şey çok iyiydi. Tabii turnuvanın yapıldığı sahayı da atlamamak gerek." ifadelerini kullandı.

"TURNUVA ÇOK ÇEKİŞMELİ GEÇTİ"

Turkish Airlines Open 2013 hakkında da değerlendirmelerde bulunan Tiger Woods, "Geçen sene Dünya golf Finali için buradaydım. Türkiye'nin ilk Avrupa turnuvasına sahip olduğunu görmek gerçekten güzeldi. Burada dünyanın önde gelen isimleriyle mücadele ettim. Benim açımdan güzel bir turnuva oldu." açıklamasında bulundu.

Woods, 'Müsabakalara nasıl konsantre oluyorsunuz?' sorusunu ise "Her yarışmada, amacım oyunu kazanacağımı ortaya koymaktı ve bütün kariyerim boyunca bunu başardım. Benim için odaklanmak ve konsantre olmak, sorun değil." diye cevapladı.

"İSTANBUL'DA ÇOK HEYECANLANDIM"

Turkish Airlines Open 2013 öncesinde İstanbul'da gerçekleştirdiği vuruş hakkında açıklamalarda bulunan Woods, "Köprü üzerinde çok heyecanlandım." dedi.

Hayatında ilk kez köprü üzerinde bir atış gerçekleştirdiğini ifade eden Woods, "Bugüne kadar birçok etkinliğe katıldım ancak İstanbul'daki deneyim benim için çok farklı oldu. İki kıta arasında vuruş yapmak beni oldukça heyecanlandırdı." şeklinde konuştu.

"NBA'DE OYNAMAK HARİKA OLABİLİRDİ"

Kendi dalında dünyanın bir numarası olan Tiger Woods, golfün dışında gönlünde yatan ikinci sporu ilk kez açıkladı.

Çocukluk yıllarında beyzbol oynadığını ve pist koşusu yaptığını kaydeden Woods, 'Golf hayatınızda olmasaydı hangi sporu yapmak isterdiniz?' sorusuna ise "NBA'de basketbol oynamak, harika olabilirdi." cevabını verdi.