Gönül-Der’in gıda kermesi yoğun ilgi gördü

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde fakir öğrenciler yararına düzenlenen gıda kermesi yoğun ilgi gördü. Kadirli Sağlık Eğitim Gönüllüleri Derneği (Gönül-Der) tarafından özel idare binası altında açılan gıda kermesi 3 gün süreyle açık tutulacak.

Gönül-Der olarak sürekli toplumla iç içe olduklarını söyleyen Akkaya, “Bu amaçla her yıl çeşitli sosyal aktiviteler yapıyoruz. Sağ olsun halkımız gerekli desteğini bizlerden esirgemiyor. Fakir öğrenciler için açmış olduğumuz gıda kermesimizde 3 gün süreyle açık olacak. Tüm Kadirli halkını kermesimize davet ediyoruz. Derneğimiz kurulduğu günden bu yana sürekli fakir öğrenciler ve yarıma muhtaç ailelerin yanında olmuştur. Dernek üyelerimiz ve hayırsever bayanların yaptıkları birbirinden güzel gıda ürünleri burada satışa sunulacak. Satılan ürünlerin geliri ise fakir öğrencilere verilecek.” şeklinde konuştu.

Ülkenin geleceğinin iyi eğitim almış insanlara bağlı olduğunun altını çizen Dernek Başkanı Muhittin Akkaya, “Üyelerimizle birlikte elimizden geldiğince genç beyinlerimizin eğitimine katkı sağlamaya çalışıyoruz. İlçemizde gerçekten yarıma muhtaç bir çok öğrenci var. Bu öğrencilerimizin eğitimlerini devam ettirmeleri için biz de bir nebze olsun katkı sağlamaya çalışıyoruz. Tüm Kadirlili hemşehrilerimizi 11 Mart’a kadar açık tutulacak gıda kermesimize davet ediyoruz. “dedi.