Gönül köprüsü öğrencileri Kozan’da

Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Çankırı'dan 160 kişilik grup Kozan'ı gezdi.

Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Çankırı’dan 160 kişilik grup Kozan’ı gezdi.
Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, Adana Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla bu yıl 4.’sü düzenlenen projede, Çankırılı öğrenciler dün Adanalı, bugünde Kozanlı kardeşleriyle tanışma imkanı buldu.
Kozan’a gelen öğrenciler ilk olarak Milli Eğitim Müdürü Kasım Taşkın ve Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı ziyaret ettiler. Öğrenciler daha sonra Kozan Kalesi, Yaverin Konağı, Anavarza antik kenti, Atatürk Parkı, Hoşkadem Camii, Camii Kebir Caddesi ve şehir merkezinde ve Dağılcak Mesire Alanında gezme imkanı buldular. Burada öğrencileri Kozan Milli Eğitim Müdürü Kasım Taşkın karşıladı.
Öğrencileri Kozan’da görmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Özgan; “Bizler Kozan Belediyesi olarak tarihimize ve kültürümüze sahip çıkıyoruz. Gençlerimiz ve çocuklarımız geleceğimizi teşkil ettiklerinden bizler için önemlidirler. Bizlerde Belediye olarak gençlerimize ve çocuklarımıza Kozan’ın elli yıllık planını hazırlarken onlara yer verdik. Ayrıca konseyimizde yer alan öğrencilerimize kendilerine de siyasette bir yer açmalarına, birlik ve beraberlik içerisinde kentlerine sahip çıkmaları bilincini aşılamaya ve ortak akıl ve fakir oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.
Özgan, ziyaret sonrası ziyarete eşlik eden Çankırılı öğrencilere ve öğretmenlerine birer adet Saim Bey, Gönlümün Başkenti Kozan ve Medeniyetler Şehri Kozan adlı kitaplardan hediye etti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını da izleyecek olan öğrenciler pazar günü Çankırı’ya dönecek.