Gönüller Pakistanlılar için bir oldu

Antalya'nın Alanya ilçesi Gönüllüler Kavşağı Derneği Pakistanlı depremzedelere yardım amacıyla yemek programı düzenledi.

Doğanay Otel’de gerçekleştirilen programa Türk Sanat Musıkisi’nin seçkin isimlerinden Ertuğrul Erkişi’nin yanısıra, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, kurum ve kuruluşların daire müdürleri ile 800’e yakın davetli katıldı. Yardım gecesinde gönüller Pakistanlı depremzedeler için bir oldu.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Alanya Gönüllüler Kavşağı Derneği Başkanı Meral İşman, “Sevgi paylaşıldıkça artar, acı paylaşıldıkça azalır” diyerek programa katılanlara teşekkür etti.

Kurtuluş Savaşı’nda Türkiye’ye en büyük yardımı Pakistanlıların yaptığına dikkat çeken İşman, “Pakistanlı genç kızlar, boyunlarındaki altınlarını çözüp ‘Türk’ün hükümranlığı devam etsin’ diye seve seve bizlere bağışlamışlardır. Onlar bizlere öz kardeşlerimiz kadar yakın bir milletler. Onlara bu kötü günlerinde elimizden gelen yardımın en iyisini yapmalıyız. Çünkü aynı felaket günün birinde bizim de başımıza gelebilir.” dedi.

Pakistanlıların yaşadığı felaketle çetin şartlar içinde yaşamlarını sürdürdüklerine işaret eden İşman, karınca kararınca herkesin yardımda bulunması gerektiğini hatırlattı. Türk milletinin bu güne kadar topladığı yardımlarla Pakistanlılara kardeşliğin en güzel örneği gösterdiğine inanan İşman, “Pakistanlı yardıma muhtaç kardeşlerimiz az çok demeden yardım elimizi uzatalım. Ellerimizden çıkanlarla kalplerimiz temizlensin, sevgimiz ve merhametimiz bizi Allah’a daha da yaklaştırsın. Gün imtihan günüdür. Bu imtihanı kazanalım. Biz Pakistanlı kardeşlerimize gönül bağımızdan kopan vefa borcumuzu ödüyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da yardımlarımıza aralıksız devam edeceğiz. Pakistanlı kardeşlerimiz çok iyi bilsinler ki Türk milleti onların yaşadığı acıları paylaşmak ve yaralarını sarmak için elinden geleni yapmış ve yapmaya da devam edecektir. Bu geceyi düzenlememizde emeği geçen ve yemeğe katılanlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Türk Sanat Musıkisi’nin sevilen ismi Ertuğrul Erkişi ise, Pakistanlılara yardım için düzenlenen geceye katılmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Pakistan’da meydana gelen depremde zarar gören insanlara yardım kampanyalarının devam etmesinin sevindirisi olduğunu anlatan Erkişi, az çok demeden herkesin elini taşın altına koyarak Pakistanlı depremzedelere yardımda bulunmasını istedi.