‘Gönüller Sultanı Hz. Peygamber’ konferansına büyük ilgi

Kutlu Doğum Haftası sebebiyle Erzurum Abdurrahman Gazi Vakfı tarafından düzenlenen "Gönüller Sultanı Hz. Peygamber" konulu konferans büyük ilgi gördü.

Konferans öncesi Erzurum’un meşhur hafızlarından hafız İsmail Kırık tarafından okunan Kur’an-ı Kerim büyük bir huşu ile dinlendi.

Atatürk Üniversitesi (AÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Ağırman, yaptığı konuşmada, insanların gönüllerinin Hz. Peygamber’e açılması gerektiğinin üzerinde durarak, “İnsanın elde edebileceği en büyük mertebe Allah’a hakkıyla kul olabilmek ve Hz. Muhammed’e tabi olmaktır. Peygamberimize olan sevgi bu konferanstan da anlaşılıyorki günden güne artıyor, bu sevindirici bir olaydır.” dedi.

Mustafa Ağırman’dan sonra söz alan ve konferansa İstanbul’dan davetli olarak katılan Yakub Haşimi ise, Hz. Peygamber’i anlamanın ciddi araştırma gerktirdiğini belirterek, “Dünyaya birçok alim, lider, evliya ve peygamber gelmiştir; ama hiç kimse Hz. Adem’den günümüze kadar O’nun gibi sevilmemiştir.” diye konuştu.

Konferansa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İrfan Salın’ın yanı sıra şehrin din adamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.