Gönüllü doktor 3 yildir sünnet ediyor

BATMAN - Batman Merkez ve köylerinde 3 yildan beri ekibiyle birlikte gönüllü saglik hizmeti veren Diyarbakir Çocuk Hastanesi Doktoru Adil Özdemir, 4 bin çocugu sünnet etti

Batman ilçe ve köylerinde 3 yildan buyana gönüllü saglik hizmeti veren Dr Adil Özdemir ve ekibi binlerce dar gelirli kisiyi kapsayan saglik taramasinin yaninda düzenlenen 12 toplu sünnet söleninde de 4 bin çocugu sünnet etti.

Son olarak Kozluk’ta Kaymakamligin destegiyle düzenlenen toplu sünnet söleninde 500 dar gelirli çocugu sünnet edip ilaç yardimi saglayan gönüllü saglik ekibi bundan sonraki çalismalarini dernek çatisi altinda sürdüreceklerini belirtti.

Kozluk’ta gerçeklestirilen sünnet sölenine her türlü destegi saglayan Kaymakam Mustafa Balli, gönüllü saglik ekibine hizmetlerinden dolayi tesekkür ederek, çocuklara kirvelik yapti.

Sünnet sölenlerinin yani sira bugüne kadar Batman’da 12 bin kisiyi saglik taramasindan geçirip bunlara ilaç yardimi, rutin tahlil, mikro film ve tüberküloz taramasi yaptirdiklarini ayrica okullarda firça ve dis macunu destekli dis sagligi ve bakimi uygulamasi gerçeklestirdiklerini ileri süren Dr. Özdemir, bu yönlü çalismalarin devam edecegini ifade etti.

Dr. Özdemir’in Batman’in yani sira Mardin Dargeçit’te de düzenledigi sünnet söleninde 400 çocugu sünnet ettigi belirtildi.